Torpedo yangi murabbiy boshchiligida to‘p surmoqda
Sergey Zhukov, poytaxt klubi "Torpedo"ning bosh murabbiyi vazifasini bajaruvchi sifatida, o‘zining birinchi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Liga PARI 8-tur o‘yinida "qora-oq" jamoasi "Ural" bilan 0:0 hisobida durang o‘ynadi. Zhukovning so‘zlariga ko‘ra, eng muhimi jamoa darvozasini daxlsiz saqlash bo‘ldi.
O‘yinchilar qarshi hujumlarni blokladi va bu jamoaning to‘g‘ri yo‘lda ekanligini ko‘rsatadi. Oldinga qarab biroz imkoniyatlar yetishmadi, ammo u jamoaning kelajagi yaxshi bo‘lishiga ishonch bildirdi.
Oldingi murabbiy Oleg Kononov esa so‘nggi natijalar sabab ishdan bo‘shatildi. Hozirgi vaqtda jamoa sudyalarni sotib olish bilan bog‘liq mojaro tufayli RPLda o‘ynash imkoniyatidan mahrum bo‘lib, 7 o‘yinda 4 ochko bilan 16-o‘rinda bormoqda.

Торпедо играет под руководством нового тренера
Сергей Жуков, исполняющий обязанности главного тренера столичного клуба «Торпедо», поделился своими впечатлениями о первом матче. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В 8-м туре Лиги PARI команда «чёрно-белых» сыграла вничью 0:0 с «Уралом». По словам Жукова, главное было сохранить ворота команды в неприкосновенности.
Игроки блокировали контратаки соперника, что показывает правильность выбранного курса команды. Впереди немного не хватало возможностей, но он выразил уверенность в хорошем будущем команды.
Предыдущий тренер Олег Кононов был уволен из-за последних результатов. В настоящее время команда из-за скандала, связанного с подкупом судей, лишена возможности выступать в РПЛ и занимает 16-е место после 7 матчей с 4 очками.
Перед командой стоят сложные задачи, но под руководством нового тренера ожидается улучшение результатов.