Eskoval: Spartak Zhedson bilan juda omadli bo‘ldi
Rodrigo Eskoval, «Akron» jamoasida himoyachi sifatida faoliyat yurituvchi futbolchi, «Spartak» jamoasining yozgi yangi transferi Zhedson Fernandeshning joriy mavsumdagi o‘yin darajasini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eskoval fikricha, «Spartak» Zhedson bilan juda omadli bo‘lgan. U aytishicha, Fernandesh hujumni jonlantirishga mo‘ljallangan o‘yinchi bo‘lib, doimo raqib darvozasiga xavfli vaziyatlar yaratishga intiladi.
Bundan tashqari, uning texnikasi juda yuqori darajada ekanligi ta’kidlandi. Eskoval Zhedson bilan «Benfika» jamoasida birga o‘ynagani sababli uni yaxshi bilishini ma’lum qildi.
Zhedson Fernandesh «Beshiktosh»dan 20,8 million yevroga sotib olingan. Hozirgacha «Spartak» safida beshta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va bitta golli pas bergan.
Ushbu ma’lumotlar futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi va uning kelajakdagi o‘yinlari uchun katta umidlar borligini bildiradi.

Eskoval: Spartak Жедсон был очень удачным
Родриго Эсковал, защитник команды «Акрон», оценил уровень игры нового летнего трансфера «Спартака» Жедсона Фернандеша в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Эсковала, «Спартак» очень повезло с Жедсоном. Он отметил, что Фернандеш — игрок, нацеленный на оживление атаки, который всегда стремится создавать опасные моменты у ворот соперника.
Кроме того, подчеркнули, что его техника находится на очень высоком уровне. Эсковал сообщил, что хорошо знает Жедсона, так как они вместе играли в команде «Бенфика».
Жедсон Фернандеш был куплен у «Бешикташа» за 20,8 миллиона евро. До сих пор он провел за «Спартак» пять матчей, забил один гол и отдал одну голевую передачу.
Эти данные показывают вклад футболиста в команду и свидетельствуют о больших надеждах на его будущие игры.