Futbol sohasidagi mutaxassis Nikolay Naumov «Sochi» jamoasining sobiq bosh murabbiyi Robert Moreno faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda jamoadan ishdan bo‘shatilgan murabbiy haqida o‘z mulohazalarini aytdi. Naumovning ta’kidlashicha, Moreno asosan yuqori darajadagi futbolchilar bilan ishlashga mo‘ljallangan murabbiydir.
U ilgari Ispaniya terma jamoasi bilan ham faoliyat yuritgan, shuning uchun bunday murabbiylar bizning chempionat sharoitida ishlashda qiyinchiliklarga duch keladi. Moreno uchun faqat eng yaxshi futbolchilar kerak bo‘ladi, ular bilan u yaxshi natijalarga erishishi mumkin.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, ispan mutaxassisining ishdan bo‘shatilishi adolatli qaror bo‘lgan. Rossiya chempionatining yettinchi turidan so‘ng, «Sochi» jamoasi turnir jadvalida oxirgi o‘rinda turibdi va faqat bitta ochko to‘plagan.
Jamoaning hozirgi holati murabbiyning faoliyati samarali bo‘lmaganini ko‘rsatmoqda. Shuningdek, murabbiy va jamoa o‘rtasidagi moslik muhim ahamiyatga ega ekanligi ta’kidlandi.

Наумов: Морено не добился успеха в России
Футбольный эксперт Николай Наумов высказался о деятельности бывшего главного тренера команды «Сочи» Роберта Морено. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он недавно поделился своими мыслями о тренере, который был уволен из команды. По словам Наумова, Морено — тренер, ориентированный в основном на работу с футболистами высокого уровня.
Ранее он работал со сборной Испании, поэтому такие тренеры сталкиваются с трудностями при работе в условиях нашего чемпионата. Морено нужны только лучшие футболисты, с которыми он может добиться хороших результатов.
По словам эксперта, увольнение испанского специалиста было справедливым решением. После седьмого тура чемпионата России команда «Сочи» занимает последнее место в турнирной таблице и набрала всего одно очко.
Текущее положение команды показывает, что деятельность тренера была неэффективной. Также было отмечено, что важна совместимость между тренером и командой.