Unay Simon: Niko Uilyams Barselonaga o‘tmaydi
Ispaniya terma jamoasi va "Atletik" Bilbao jamoasining darvozaboni Unay Simon Nikо Uilyamsning "Barselona"ga o‘tishi amalga oshmaganligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan yozda ommaviy axborot vositalari basq klubining hujumchisini "Barselona"ga o‘tishi bilan bog‘lagan bo‘lsa-da, futbolchi o‘z shartnomasini o‘n yilga uzaytirdi. Unay Simon "Men bilardimki, Nikо 'Barselona’ga o‘tmaydi.
Yozda futbol bo‘lmagani uchun ular biror narsani muhokama qilishi kerak edi. Nikoga o‘tgan yildan beri hurmatsizlik qilindi, lekin u hech qachon javob qaytarmadi", deb ta’kidladi.
Nikо Uilyamsning shartnomasida 60 million yevro miqdorida tovon puli belgilangan edi. Ko‘plab mish-mishlarga ko‘ra, "Barselona" bu summani to‘lashga tayyor edi, ammo futbolchini o‘zini ishontirishning iloji bo‘lmadi.
Natijada o‘yinchi jamoasida qolishni afzal ko‘rdi. Bu holat futbolchilar va klublar o‘rtasidagi kelishuvlar murakkabligidan dalolat beradi.
Shuningdek, futbolchining shaxsiy qarorlari va jamoaviy manfaatlar o‘rtasidagi muvozanat muhim ahamiyatga ega ekanligini ko‘rsatadi.

Унай Симон: Нико Уильямс не перейдет в Барселону
Вратарь сборной Испании и клуба "Атлетик" Бильбао Унай Симон высказался о том, что переход Нико Уильямса в "Барселону" не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прошлым летом СМИ связывали переход нападающего баскского клуба в "Барселону", однако футболист продлил свой контракт на десять лет. Унай Симон отметил: "Я знал, что Нико не перейдет в 'Барселону'.
Летом, когда не было футбола, им нужно было что-то обсудить. Нико с прошлого года испытывал неуважение, но он никогда не отвечал на это", — подчеркнул он.
В контракте Нико Уильямса была прописана сумма отступных в 60 миллионов евро. По многочисленным слухам, "Барселона" была готова заплатить эту сумму, но убедить самого футболиста не удалось.
В итоге игрок предпочел остаться в своей команде. Эта ситуация свидетельствует о сложности договоренностей между игроками и клубами.