Braziliya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti "Santosi" jamoasining hujumchisi Neymarni yaqin o‘yinlarga terma jamoa tarkibiga kiritilmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu qarorni texnik jihatdan qabul qilinganini, jismoniy muammolar bilan bog‘liq emasligini ta’kidladi. Anchelotti Neymarning iste’dodini hech kim inkor eta olmasligini, ammo jamoaga tanlov jismoniy holatga asoslanishini aytdi.
U shuningdek, terma jamoada joy olish uchun kamida yetmish nafardan ortiq futbolchi raqobatlashayotganini qo‘shimcha qildi. Braziliya terma jamoasi sentyabr oyida jahon chempionatiga saralash bosqichidagi ikki o‘yinni o‘tkazadi.
5 sentyabr kuni ular Chili terma jamoasi bilan, besh kun o‘tgach esa Boliviya jamoasi bilan bahs olib boradi. Ushbu o‘yinlar milliy jamoaning keyingi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Анчелотти: Неймар не был вызван в сборную по техническим причинам
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти высказался о том, что форвард команды "Сантос" Неймар не будет включён в состав сборной на ближайшие матчи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что это решение принято по техническим причинам и не связано с физическими проблемами. Анчелотти отметил, что никто не может отрицать талант Неймара, однако выбор в команду основывается на физическом состоянии игроков.
Также он добавил, что за место в сборной борются более семидесяти футболистов. Сборная Бразилии проведёт два матча отборочного этапа чемпионата мира в сентябре.
5 сентября они сыграют со сборной Чили, а через пять дней — с командой Боливии. Эти игры имеют важное значение для дальнейших успехов национальной команды.