Belgiya terma jamoasining murabbiylar shtabi yaqin kelajak uchun jamoa sardorini belgiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu lavozimga «Aston Villa» klubi markaziy yarim himoyachisi Yuri Tilemans tayinlandi. Ushbu ma’lumotni belgilarning bosh murabbiyi Rudi Garsiya ma’lum qildi.
Garsiya ta’kidlashicha, Yuri Tilemans doimiy ravishda jamoa sardori bo‘ladi. Ular ilgari sardor lenta bilan o‘yinchilar orasida almashinishgan, ammo endi aniq qaror qabul qilindi.
Murabbiy shuningdek, Tilemansning terma jamoa a’zolari bilan yaxshi munosabatda ekanligini qo‘shimcha qildi. Joriy yilning sentyabr oyida bo‘lib o‘tadigan Jahon chempionatining saralash bosqichida Belgiya terma jamoasi 4 sentyabrda Lixtenshteyn va 7 sentyabrda Qozog‘iston terma jamoalari bilan bellashadi.
Ushbu o‘yinlar jamoaning Jahon chempionatiga yo‘llanma olishdagi muhim bosqich hisoblanadi. Belgiya terma jamoasi yangi sardor rahbarligida o‘z kuchini sinab ko‘radi.

Новым капитаном сборной Бельгии назначен
Тренерский штаб сборной Бельгии назначил капитана команды на ближайшее будущее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На эту должность назначен центральный полузащитник клуба «Астон Вилла» Юри Тилеманс. Об этом сообщил главный тренер бельгийцев Руди Гарсия.
Гарсия подчеркнул, что Юри Тилеманс будет постоянным капитаном команды. Ранее капитанская повязка переходила между игроками, но теперь принято чёткое решение.
Тренер также добавил, что Тилеманс хорошо ладит с членами сборной. В отборочном этапе чемпионата мира, который пройдёт в сентябре этого года, сборная Бельгии сыграет 4 сентября с Лихтенштейном и 7 сентября с командой Казахстана.
Эти матчи являются важным этапом для команды в получении путёвки на чемпионат мира. Сборная Бельгии под руководством нового капитана проверит свои силы.