Kurt Zuma CHFR Kluj klubiga o‘tdi
Mashhur fransuz himoyachisi Kurt Zuma o‘z faoliyatini “CHFR Kluj” klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ruminiya klubi 30 yoshli futbolchi bilan shartnoma imzolaganini chorshanba kuni tasdiqladi. Markaziy himoyachi erkin agent sifatida “temiryo‘lchilar” safini to‘ldirdi.
Kurt Zumaning oldingi jamoasi Angliyaning “Vest Hem” klubi bo‘lib, u 2021 yil yozida “Chelsi” klubidan 35 million yevro evaziga o‘tgan edi. Fransuz futbolchining Angliya Premer Ligasi doirasida jami 247 o‘yini mavjud.
“CHFR Kluj” Ruminiya chempionatining so‘nggi mavsumida ikkinchi o‘rinni egalladi. Jamoa 2025/26 yillardagi Konferensiyalar ligasining asosiy bosqichiga chiqishda muvaffaqiyatsizlikka uchradi.

Курт Зума перешёл в клуб CHFR Клуж
Известный французский защитник Курт Зума продолжит свою карьеру в клубе «CHFR Клуж». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Румынский клуб в среду подтвердил подписание контракта с 30-летним футболистом. Центральный защитник присоединился к «железнодорожникам» в статусе свободного агента.
Предыдущим клубом Курта Зумы был английский «Вест Хэм», в который он перешёл летом 2021 года из «Челси» за 35 миллионов евро. У французского футболиста в Английской Премьер-лиге всего 247 матчей.
«CHFR Клуж» занял второе место в последнем сезоне чемпионата Румынии. Команда не смогла пройти в основной этап Лиги конференций 2025/26.