Skaloni ikki yosh yulduz o‘rtasida tanlov qiladi
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 02:30 da boshlanadi. Mashhur jurnalist Gaston Edulning xabar berishicha, Argentina terma jamoasi bosh murabbiyi Lionel Skaloni start tarkibida 20 yoshli Nikolas Pas yoki 18 yoshli Franko Mastantuono o‘yinchilaridan birini maydonga chiqarishni rejalashtirmoqda.
Hozircha u qaysi yosh yulduz birinchi daqiqalardan o‘ynashini va qaysi biri zaxirada qolishini hal qilmagan. Nikolas Pas Italiyaning Komo klubida to‘p suradi, Franko Mastantuono esa yaqinda River Pleytdan Madridning Real klubiga o‘tgan.
Argentina terma jamoasi mart oyida kelayotgan jahon chempionatida ishtirok etishni allaqachon kafolatlagan. Ushbu o‘yin jamoaning keyingi bosqichlarga tayyorgarligini ko‘rsatishda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Скалони выбирает между двумя молодыми звездами
В ночь с четверга на пятницу сборная Аргентины выйдет на поле против сборной Венесуэлы в рамках отборочного турнира чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч начнётся в 02:30 по московскому времени. По информации известного журналиста Гастона Эдула, главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони планирует выпустить в стартовом составе одного из молодых игроков — 20-летнего Николаса Паса или 18-летнего Франко Мастантуоно.
Пока не решено, кто из молодых звезд выйдет на поле с первых минут, а кто останется в запасе. Николас Пас выступает за итальянский клуб Комо, а Франко Мастантуоно недавно перешёл из Ривер Плейта в мадридский Реал.
Сборная Аргентины уже гарантировала своё участие в чемпионате мира, который пройдёт в марте. Эта игра будет иметь важное значение для подготовки команды к следующим этапам.