Nagelsmann Virtsning Liverpuldagi o‘yinini tahlil qildi
Germaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Yulian Nagelsmann Florian Virtsning "Liverpul"dagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli hujumchi yarim himoyachi mavsum boshlanishidan oldin "Bayer" klubidan 125 million yevroga "Liverpul"ga o‘tdi. Nagelsmannning aytishicha, Florian Germaniya terma jamoasining asosiy o‘yinchilaridan biridir.
U an’anaviy "o‘n raqam" emas, ya’ni faqat to‘p bilan ishlashni xohlaydigan futbolchi emas, balki ko‘p harakat qiladigan va to‘psiz ham faol bo‘ladigan futbolchidir. "Liverpul"ga o‘tish unga oson bo‘lmagan, Angliyadagi dastlabki o‘yinlari Germaniyadagidek samarali bo‘lmagan, ammo yomon ham emas.
"Bayer"da u jamoaning yetakchi yulduzi bo‘lgan bo‘lsa, "Liverpul"da ko‘plab yulduzlar qatorida o‘ynaydi. Yangi sharoitlarga moslashish uchun vaqt kerak bo‘ladi, bu esa tabiiy holat.
Oldinda unga ko‘plab yaxshi o‘yinlar kutmoqda. 4 sentyabrda Germaniya terma jamoasi safarda Slovakiya jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Нагельсманн проанализировал игру Виртса в Ливерпуле
Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн высказался о выступлениях Флориана Вирца в "Ливерпуле". Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний атакующий полузащитник перешёл из клуба "Байер" в "Ливерпуль" за 125 миллионов евро до начала сезона. По словам Нагельсманна, Флориан является одним из ключевых игроков сборной Германии.
Он не традиционная "десятка", то есть футболист, который хочет работать только с мячом, а игрок, который много двигается и активен даже без мяча. Переход в "Ливерпуль" дался ему нелегко, первые матчи в Англии были не такими результативными, как в Германии, но и не плохими.
Если в "Байере" он был ведущей звездой команды, то в "Ливерпуле" играет среди множества звезд. Для адаптации к новым условиям потребуется время, что является естественным процессом.
Впереди его ждёт много хороших игр. 4 сентября сборная Германии проведёт выездной матч против сборной Словакии.