Madridning «Atletiko» jamoasi va Argentina terma jamoasi qanot himoyachisi Juliano Simeone Lionel Messi bilan bo‘lgan suhbat haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkala futbolchi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida Venesuela va Ekvador terma jamoalariga qarshi o‘yinlarga chaqirilgan. Messi Simeonega shunday maslahat bergan: jarima maydonida ko‘proq vaqt o‘tkazish kerak, chunki shunda to‘pni uzatish uchun yaxshi pozitsiyani topish osonlashadi.
Juliano har kuni o‘z ustida ishlashga harakat qilayotganini ta’kidladi. Hozirgi kunda 22 yoshli futbolchi Argentina terma jamoasi safida beshta o‘yinda maydonga tushib, bittadan gol urgan.
Bu yosh futbolchi o‘z jamoasida ishonchli o‘yin ko‘rsatmoqda va kelajakda yanada muvaffaqiyatli bo‘lishiga umid qilinmoqda.

Джулиано Симеоне получил важный совет от Месси
Защитник мадридского «Атлетико» и сборной Аргентины Хулиано Симеоне рассказал о разговоре с Лионелем Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Оба футболиста были вызваны на матчи отборочного этапа чемпионата мира 2026 года против сборных Венесуэлы и Эквадора. Месси дал Симеоне такой совет: проводить больше времени в штрафной площади, так как тогда легче найти хорошую позицию для передачи мяча.
Хулиано отметил, что старается работать над собой каждый день. В настоящее время 22-летний футболист провёл за сборную Аргентины пять матчей и забил один гол.
Этот молодой футболист показывает уверенную игру в своей команде, и надеются, что в будущем он станет ещё более успешным.