Sazonov transferi «Torino» xatosi sabab to‘xtadi
23 yoshli sobiq «Dinamo» futbolchisi Saba Sazonov hozirda «Torino» klubiga tegishli bo‘lib, u Ispaniya chempionatida o‘ynashi mumkin edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning transferi bilan «Getafe» klubi qiziqish bildirgan. Bu haqda Gola TV xabar berdi.
Jurnalistlar ma’lumotlariga ko‘ra, klublar yozgi transfer oynasining oxirida kelishuvga erishgan. Biroq, texnik xato tufayli o‘tish amalga oshmadi.
«Torino» klubi noto‘g‘ri manzilni ko‘rsatgan, shu sababli transfer hujjatlarini tasdiqlovchi kod kelmadi. Ushbu xato tufayli tomonlar Sazonovning transferini vaqtida yakunlay olmadi.
Eslatib o‘tamiz, futbolchining «Torino» bilan amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanadi. Bu holat uning kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Трансфер Сазонова остановился из-за ошибки «Торино»
23-летний бывший футболист «Динамо» Саба Сазонов в настоящее время принадлежит клубу «Торино», и он мог бы играть в чемпионате Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб «Хетафе» проявил интерес к его трансферу. Об этом сообщает Gola TV.
По данным журналистов, клубы достигли соглашения в конце летнего трансферного окна. Однако из-за технической ошибки переход не состоялся.
Клуб «Торино» указал неправильный адрес, из-за чего не пришёл код подтверждения документов на трансфер. Из-за этой ошибки стороны не смогли вовремя завершить трансфер Сазонова.
Напомним, что действующий контракт футболиста с «Торино» истекает следующим летом. Эта ситуация может повлиять на его дальнейшую карьеру.