Messi Venesuela bilan oxirgi uy o‘yini bo‘lishi mumkin
Argentina terma jamoasi bosh murabbiyi Lionel Skaloniy 2026 yilgi jahon chempionati saralash bahsida Ekvadorga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, ushbu o‘yin juda hissiyotli va muhim bo‘ladi. Agar bu Lionel uchun Argentina terma jamoasidagi oxirgi rasmiy o‘yin bo‘lsa, bu imkoniyatdan to‘liq foydalanish lozim.
Skaloniy matbuot anjumanida, muxlislarning o‘yindan rohatlanishiga umid bildirganini aytdi, chunki ular bunga haqli ekanini ta’kidladi. Lionel Messi 2005 yildan buyon Argentina terma jamoasida faoliyat yuritib kelmoqda.
U jamoa safida 193 ta o‘yin o‘tkazib, 112 ta gol urdi va 61 ta golli pas berdi. 2026 yilgi jahon chempionati saralashining 17-tur uchrashuvi Argentina va Venesuela terma jamoalari o‘rtasida 5 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi.

Месси может сыграть последний домашний матч с Венесуэлой
Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони высказался о предстоящем матче отбора на чемпионат мира 2026 года против Эквадора. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что эта игра будет очень эмоциональной и важной. Если это будет последний официальный матч Лионеля за сборную Аргентины, то необходимо полностью использовать эту возможность.
На пресс-конференции Скалони выразил надежду, что болельщики получат удовольствие от игры, так как они этого заслуживают. Лионель Месси выступает за сборную Аргентины с 2005 года.
Он провел в составе команды 193 матча, забил 112 голов и отдал 61 голевую передачу. 17-й тур отборочного турнира чемпионата мира 2026 года между сборными Аргентины и Венесуэлы состоится 5 сентября.