Chalxanog‘lu “Inter”dan ketib, “Galatasaroy”ga o‘tadi
Turkiyalik yarim himoyachi Hakan Chalxanog‘lu Italiyani tark etib, vatanga qaytishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Fotomac xabar berdi. Manbaga ko‘ra, 31 yoshli futbolchi “Galatasaroy”ga o‘tish uchun barcha shartlarga tayyor ekanligini aniq bildirdi.
Shundan so‘ng, turk klubi “Inter” prezidenti Marotta bilan uchrashuv o‘tkazdi. Dastlab, “Neradzurri” Chalxanog‘luni qish fasligacha qo‘yib yubormoqchi emas edi, ammo vaziyat o‘zgarishi mumkin, chunki “Galatasaroy” transferni 12 sentyabrgacha yopmoqchi.
Rasmiy taklif 15-20 million yevro atrofida ekanligi ma’lum. Chalxanog‘lu 2021 yildan beri “Inter” sharafini himoya qilmoqda.
Joriy mavsumda u Italiya chempionatida bir marta maydonga tushdi, ammo gol urmadi. Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi sahifa ochilishi mumkinligini ko‘rsatadi.

Чалханоглу уходит из «Интера» и переходит в «Галатасарай»
Турецкий полузащитник Хакан Чалханоглу планирует покинуть Италию и вернуться на родину. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает Fotomac. По информации источника, 31-летний футболист ясно дал понять, что готов на все условия для перехода в «Галатасарай».
После этого турецкий клуб провел встречу с президентом «Интера» Мароттой. Изначально «Нерадзурри» не хотели отпускать Чалханоглу до зимнего трансферного окна, но ситуация может измениться, так как «Галатасарай» хочет закрыть трансфер до 12 сентября.
Известно, что официальное предложение составляет около 15-20 миллионов евро. Чалханоглу защищает цвета «Интера» с 2021 года.
В текущем сезоне он сыграл в чемпионате Италии один раз, но не забил голов. Этот трансфер может стать новой страницей в карьере футболиста.