Genich: Bolgariya Ispaniyani to‘xtata olmaydi
2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida Bolgariya terma jamoasi o‘z maydonida Ispaniya milliy terma jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga doir fikrlarini futbol sharhlovchisi Konstantin Genich bildirdi. Unga ko‘ra, Bolgariya jamoasi Ispaniyani to‘xtatishda katta qiyinchiliklarga duch keladi.
Genichning taxminiga ko‘ra, o‘yinning ikkinchi bo‘limida jami gol soni 1,5 dan ortiq bo‘ladi. Shuningdek, u aynan ikkinchi bo‘limda Ispaniya jamoasining 1,5 dan ortiq gol urishi ehtimoli yuqori ekanligini ta’kidladi.
Ushbu o‘yin 4 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi va asosiy hakamning dastlabki furi 21:45 Moskva vaqti bilan yangraydi. O‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi Liveresult.ru saytida namoyish etiladi.
Ushbu bellashuv futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otadi va jahon chempionati yo‘llanmasi uchun muhim hisoblanadi.

Genich: Болгария не сможет остановить Испанию
В отборочном этапе чемпионата мира 2026 года сборная Болгарии сыграет на своем поле против национальной сборной Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Свое мнение по поводу этой игры высказал футбольный комментатор Константин Генич. По его словам, команде Болгарии будет очень трудно остановить Испанию.
По предположению Генича, во втором тайме будет забито более 1,5 голов. Также он подчеркнул, что вероятность того, что команда Испании забьет более 1,5 голов именно во втором тайме, высока.
Матч состоится 4 сентября, а первый свисток главного судьи прозвучит в 21:45 по московскому времени. Текстовая онлайн-трансляция игры будет доступна на сайте Liveresult.ru.
Это противостояние вызовет большой интерес у футбольных болельщиков и имеет важное значение для путевки на чемпионат мира.