Anton Miranchuk: Endi o‘zim bo‘lishni istayman
Rossiya milliy terma jamoasi va poytaxtdagi Dinamo jamoasi yarim himoyachisi Anton Miranchuk vatanga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida hali to‘liq dam olmaganini, o‘z holiga kelmaganini aytdi. Bir hafta davomida juda ko‘p ishlar bo‘lganini, shuning uchun nafas olishga vaqt kerakligini ta’kidladi.
U o‘z yurtini, ona tilini va yaqinlarini sog‘inganini bildirdi. Hozir u aynan o‘zi bo‘lishni istagan joyda ekanligini qayd etdi.
Anton Miranchuk avgust oyida Shveytsariyaning Sion jamoasidan Dinamo jamoasiga o‘tgan. Yarim himoyachining transfer qiymati 2,5 million yevro bo‘lgan.
Rossiyalik futbolchi Moskva klubi bilan ikki yillik shartnoma imzolagan bo‘lib, uning muddati 2027 yil iyun oxirida tugaydi. Ushbu o‘zgarish Miranchukning faoliyatida yangi bosqichni anglatadi va u o‘zining yangi jamoasida muvaffaqiyat qozonishga intilmoqda.

Антон Миранчук: Теперь я хочу быть самим собой
Полузащитник сборной России и московского «Динамо» Антон Миранчук высказался о возвращении на родину. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что ещё не полностью отдохнул и не пришёл в себя. За неделю произошло много событий, поэтому ему нужно время, чтобы перевести дух.
Он признался, что скучал по своей родине, родному языку и близким. Сейчас он находится именно там, где хочет быть собой.
В августе Антон Миранчук перешёл из швейцарского клуба «Сьон» в «Динамо». Стоимость трансфера полузащитника составила 2,5 миллиона евро.
Российский футболист подписал с московским клубом двухлетний контракт, срок которого истекает в конце июня 2027 года. Это изменение означает новый этап в карьере Миранчука, и он стремится добиться успеха в своей новой команде.