Galoyan: Dzyuba bilan o‘ynash juda yoqimli
Eks-futbolchi Artur Galoyan hujumchi Artyom Dzyuba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Artyom Dzyuba bilan birga o‘ynashdan faqat ijobiy taassurotlar olganini ta’kidladi. Galoyan Dzyubaga rekordni tenglashtirishda yordam bergani uchun xursandligini aytdi.
Umuman olganda, uning fikricha, Dzyuba bilan mashg‘ulot o‘tkazish va maydonda birga harakat qilish katta zavq bag‘ishlaydi. Bu so‘zlar «Chempionat» portali tomonidan keltirilgan.
Dzyuba 2024-yil kuzida «Akron» jamoasiga qo‘shilgan. 37 yoshli hujumchi hozirgi mavsumda Rossiya Premer-ligasida yetti o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va ikki golga assistentlik qildi.
Uning «Akron» bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2026-yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Dzyuba jamoaning hujum chizig‘ida muhim o‘yinchilardan biri hisoblanadi va uning tajribasi jamoa uchun katta ahamiyatga ega.

Галоян: Играть с Дзюбой очень приятно
Бывший футболист Артур Галоян поделился своими мыслями о нападающем Артеме Дзюбе. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что получил только положительные впечатления от игры вместе с Артемом Дзюбой. Галоян выразил радость за то, что помог Дзюбе сравнять рекорд.
В целом, по его мнению, тренировки и совместные действия на поле с Дзюбой приносят большое удовольствие. Эти слова приводит портал «Чемпионат».
Дзюба присоединился к команде «Акрон» осенью 2024 года. 37-летний нападающий в текущем сезоне сыграл в семи матчах Российской Премьер-лиги, забил три гола и отдал две результативные передачи.
Его трудовой контракт с «Акроном» действует до середины 2026 года. Дзюба является одним из ключевых игроков атаки команды, и его опыт имеет большое значение для коллектива.