Bubnov: Batrakov va Kislyak iste’dodli futbolchilar
Sobiq SSSR terma jamoasi va Moskva «Spartak» klubi sobiq himoyachisi Aleksandr Bubnov «Lokomotiv» jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakov hamda CSKA klubi yarim himoyachisi Matvey Kislyakning o‘yin darajasini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mutaxassis sifatida ularning yoshiga mos ravishda juda istiqbolli, qobiliyatli va hatto iste’dodli futbolchilar ekanligini ta’kidladi. Bubnovning fikricha, ayniqsa, O‘zbekiston ligasida bunday futbolchilar kam uchraydi.
Hozirgi Rossiya chempionatida Matvey Kislyak yetti o‘yin o‘tkazib, ikki gol urdi va uchta golga uzatma berdi. Aleksey Batrakov esa yetti uchrashuvda yetti gol urib, ikki golga uzatma amalga oshirdi.
Mutaxassislarning fikricha, ushbu futbolchilar jamoalarining asosiy kuchlaridan biri bo‘lib, kelajakda yanada yuqori natijalarga erishishlari kutilmoqda. Ularning o‘yini jamoa muvaffaqiyatiga sezilarli hissa qo‘shmoqda.

Бубнов: Батраков и Кисляк талантливые футболисты
Бывший защитник сборной СССР и московского «Спартака» Александр Бубнов высоко оценил уровень игры полузащитника «Локомотива» Алексея Батракова и полузащитника ЦСКА Матвея Кисляка. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он отметил, что как специалист, они являются очень перспективными, способными и даже талантливыми футболистами, соответствующими своему возрасту. По мнению Бубнова, особенно в чемпионате Узбекистана такие футболисты встречаются редко.
В нынешнем чемпионате России Матвей Кисляк провёл семь матчей, забил два гола и отдал три голевые передачи. Алексей Батраков в семи играх забил семь голов и сделал две результативные передачи.
По мнению специалистов, эти футболисты являются одними из основных сил своих команд и в будущем ожидается, что они достигнут ещё более высоких результатов. Их игра вносит значительный вклад в успехи команды.