Moskva «Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Anton Miranchuk Shveytsariyaning «Syona» klubi prezidenti Kristian Konstantinning bayonoti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq klub funksioneri Miranchuk Shveytsariya chempionatida ko‘p yugurishga to‘g‘ri kelishi sababli hayratda qolganini aytgandi. Miranchuk o‘zining yugurish ko‘rsatkichlariga e’tibor qaratishni so‘radi va hozirgi futbol jismoniy tayyorgarlikka qaratilganini ta’kidladi.
U prezident so‘zlarini hazil bilan qabul qilganini, ularning hech qanday asosga ega emasligini bildirdi. «Sport-Express» nashri Miranchuk so‘zlarini keltirdi.
O‘tgan yozgi transfer oynasida 29 yoshli futbolchi «Syona» klubini tark etib, poytaxtdagi «Dinamo» jamoasiga o‘tgan va ikki mavsumga shartnoma imzolagan. Miranchukning yangi jamoasida faoliyati davom etmoqda va u o‘zini yaxshi tomonlama ko‘rsatishga intilmoqda.

Антон Миранчук ответил президенту «Сионы»
Полузащитник московского «Динамо» Антон Миранчук прокомментировал заявление президента швейцарского клуба «Сиона» Кристиана Константина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее функционер клуба выразил удивление тем, что Миранчуку приходится много бегать в чемпионате Швейцарии. Миранчук попросил обратить внимание на его показатели бега и подчеркнул, что современный футбол ориентирован на физическую подготовку.
Он воспринял слова президента с юмором и заявил, что они не имеют никакой основы. Слова Миранчука приводит издание «Спорт-Экспресс».
В прошлом летнем трансферном окне 29-летний футболист покинул клуб «Сиона» и перешёл в столичное «Динамо», подписав контракт на два сезона. Миранчук продолжает выступать в своей новой команде и стремится проявить себя с лучшей стороны.