Bubnov: Kordoba yaqinda Krasnodardan ketmaydi
Sobiq Moskva “Spartak” futbolchisi va hozirda futbol bo‘yicha ekspert bo‘lgan Aleksandr Bubnov, Kolumbiyalik markaziy hujumchi Jon Kordobaning “Krasnodar” klubidan ketishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Kordoba yaqin vaqt ichida Rossiyaning “Krasnodar” klubidan ketmaydi, chunki u yuqori darajadagi chempionatlarda o‘ynash imkoniga ega emas. Bubnovning ta’kidlashicha, “Real” yoki “Barselona” kabi yirik jamoalar Kordobani o‘z safiga chaqirmaydi.
Shu bilan birga, “Krasnodar” Rossiyaning yetakchi klublaridan biri bo‘lib, unda moliyaviy sharoitlar yaxshi va futbolchilar hurmat qilinadi. Jon Kordoba 2021-yil yozidan beri “Krasnodar” jamoasida o‘ynab kelmoqda.
Uning amaldagi shartnomasi 2027-yil iyun oyining oxirida tugaydi. Joriy mavsumda Rossiya Premer-ligasida Kordoba yetti o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Mutaxassisning fikricha, Kordobaning hozirgi klubi va sharoitlari uning faoliyati uchun maqbul hisoblanadi.

Бубнов: Кордоба скоро не покинет Краснодар
Бывший футболист московского «Спартака» и ныне футбольный эксперт Александр Бубнов высказал своё мнение о вероятности ухода колумбийского центрального нападающего Хона Кордобы из клуба «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Кордоба в ближайшее время не покинет российский клуб «Краснодар», так как у него нет возможности играть в чемпионатах высокого уровня. По мнению Бубнова, крупные команды, такие как «Реал» или «Барселона», не пригласят Кордобу в свои ряды.
При этом «Краснодар» является одним из ведущих клубов России, где хорошие финансовые условия и уважительное отношение к футболистам. Хон Кордоба играет в команде «Краснодар» с лета 2021 года.
Его действующий контракт истекает в конце июня 2027 года. В текущем сезоне в Российской Премьер-лиге Кордоба вышел на поле в семи матчах и сумел забить четыре гола.