Barinov bilan shartnoma uzaytirilishi kerakligi aytildi
Olga Smorodskaya, sobiq poytaxt "Lokomotiv" futbol klubi prezidenti, klub rahbarlariga yarim himoyachi Dmitriy Barinov bilan shartnomani uzaytirish masalasiga jiddiy e’tibor qaratishni tavsiya qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Barinov jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lib, uning o‘rnini to‘ldirish qiyin. Shuning uchun klub rahbariyati bu masalani tezroq hal qilishi zarur.
Hozirgi vaqtda Barinov bilan amaldagi mehnat shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanadi. Matbuotda uning faoliyatiga Gretsiyaning AEK klubi qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqaldi.
Shu bilan birga, Rossiya chempionatining joriy mavsumida Dmitriy yetti o‘yinda maydonga tushib, bir gol urdi va ikki golga uzatma berdi. "Lokomotiv" klubi Barinovning kelajagi uchun aniq qaror qabul qilib, uning shartnomasini uzaytirishi jamoaning raqobatbardoshligini saqlab qolish uchun muhimdir.
Bu futbolchining tajribasi va o‘yindagi hissasi jamoa uchun katta ahamiyatga ega. Shuning uchun klub rahbariyati bu masalaga jiddiy yondashishi lozim.

Сказали, что контракт с Бариновым нужно продлить
Ольга Смородская, бывший президент футбольного клуба «Локомотив» из столицы, рекомендует руководству клуба уделить серьёзное внимание вопросу продления контракта с полузащитником Дмитрием Бариновым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По её мнению, Баринов является одним из ключевых игроков команды, и заменить его будет сложно. Поэтому руководству клуба необходимо как можно скорее решить этот вопрос.
В настоящее время действующий трудовой контракт Баринова заканчивается следующим летом. В прессе появились сообщения о заинтересованности в его услугах со стороны греческого клуба АЕК.
При этом в текущем сезоне чемпионата России Дмитрий сыграл в семи матчах, забил один гол и отдал две результативные передачи. Клуб «Локомотив» должен принять чёткое решение относительно будущего Баринова и продлить его контракт, чтобы сохранить конкурентоспособность команды.
Опыт этого футболиста и его вклад в игру имеют большое значение для команды. Поэтому руководство клуба должно серьёзно подойти к этому вопросу.