Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorim klubning qaroridan norozi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yarim himoyachi Kobbi Maynu ijaraga ketishni xohladi, ammo "qizil iblislar" uni jamoadan qo‘yib yuborishdan bosh tortdi. Transfer News Live manbasining jurnalist Stiv Keyga tayanib ma’lum qilishicha, Amorim jamoada ochiqchasiga ketishni xohlayotgan futbolchilar bo‘lishini istamaydi.
Oldinroq matbuotda 20 yoshli Maynuning Manchester Yunaytedni tark etish istagi uning 2026 yilgi jahon chempionatida Angliya terma jamoasi sharafini himoya qilish niyatidan kelib chiqqani haqida yozilgan edi. Kobbi ushbu mavsumda muntazam maydonga tushib, o‘yin amaliyotini oshirishga umid qilmoqda.
Shunday qilib, futbolchi o‘z mahoratini ko‘rsatish va jamoada o‘z o‘rnini mustahkamlashni maqsad qilgan. Klub esa jamoa barqarorligini saqlash uchun uning ketishiga ruxsat bermadi.
Bu esa murabbiy va futbolchi o‘rtasida kelishmovchilikka sabab bo‘ldi. Klub rahbariyati va murabbiy jamoaning umumiy manfaatlarini birinchi o‘ringa qo‘ygan holda qaror qabul qilmoqda.

Аморим Майну не разрешили уйти в аренду
Главный тренер футбольного клуба Манчестер Юнайтед Рубен Аморим выразил недовольство решением клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник Кобби Майн хотел уйти в аренду, но «красные дьяволы» отказались отпускать его из команды. По информации журналиста Стива Кея из Transfer News Live, Аморим не хочет, чтобы в команде были игроки, которые открыто хотят уйти.
Ранее в прессе сообщалось, что желание 20-летнего Майна покинуть Манчестер Юнайтед связано с его намерением защищать честь сборной Англии на чемпионате мира 2026 года. Кобби надеется регулярно выходить на поле в этом сезоне и набирать игровой опыт.
Таким образом, футболист ставит целью показать своё мастерство и укрепить своё место в команде. Клуб же не разрешил ему уйти, чтобы сохранить стабильность в коллективе.
Это стало причиной разногласий между тренером и игроком. Руководство клуба и тренер принимают решения, ставя на первое место общие интересы команды.