Mark Kukurelya Oltin to‘pga nomzod bo‘lishni umid qilmoqda
«Chelsi» jamoasining himoyachisi Mark Kukurelya 2026 yilda agar Ispaniya terma jamoasi jahon chempionatida g‘olib chiqsa, Oltin to‘p sovriniga nomzod bo‘la oladimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan yozda Kukurelya allaqachon klub darajasida jahon chempionligini qo‘lga kiritgan edi. U AS nashriga bergan intervyusida, bunday voqea juda murakkab va kamdan-kam uchraydigan holat ekanligini ta’kidladi.
«Men aniq bilmayman... hammasi bo‘lishi mumkin.
Umid qilamanki, nomzodlar qatoriga kiraman, lekin bu juda qiyin. Bunday yutuq shaxsiy hayotda tarixiy va unutilmas voqea bo‘lardi», dedi Kukurelya.
U odamlar ko‘proq hujumchilarni qadrlashini, televizor orqali gol uradigan futbolchilarni ko‘rishni xohlashini tushunishini bildirdi. «Odamlar ko‘pincha o‘yinni qiziqarli qiladigan futbolchilarga ovoz beradi.
Ammo himoyachilar ham Oltin to‘pni qo‘lga kiritgan, bunday holat yana takrorlanishi mumkin», dedi «Chelsi» futbolchisi. Shuni ta’kidlash kerakki, «Chelsi» jamoasidan faqat Kol Palmer 2025 yilgi Oltin to‘p nominatsiyasiga kiritilgan.

Марк Кукурелия надеется стать кандидатом на Золотой мяч
Защитник команды «Челси» Марк Кукуреля ответил на вопрос, сможет ли он стать кандидатом на Золотой мяч в 2026 году, если сборная Испании выиграет чемпионат мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прошлым летом Кукуреля уже стал чемпионом мира на клубном уровне. В интервью изданию AS он подчеркнул, что такое событие очень сложное и редкое.
«Я точно не знаю... всё может быть.
Надеюсь, что войду в число кандидатов, но это очень сложно. Такое достижение стало бы историческим и незабываемым событием в личной жизни», — сказал Кукуреля.
Он отметил, что понимает, что люди больше ценят нападающих и хотят видеть футболистов, забивающих голы по телевизору. «Люди часто голосуют за игроков, которые делают игру интересной.
Но защитники тоже выигрывали Золотой мяч, и такое может повториться», — добавил футболист «Челси». Следует отметить, что из команды «Челси» в номинацию на Золотой мяч 2025 года был включён только Кол Палмер.