Moskva CSKA jamoasi "Spartak"ning kostarikalik hujumchisi Manfred Ugaldega qiziqish bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport-Express nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, joriy transfer oynasida "armeychilar" Ugaldeni jamoaga qo‘shib olish imkoniyatini ko‘rib chiqishgan, chunki futbolchida hujum salohiyatini kuchaytirish imkoniyati bor edi. Biroq, o‘zi bu taklifni rad etdi, chunki u Rossiya chempionatining boshqa klublarida, ayniqsa, Yevrokuboklarda ishtirok etmasdan o‘ynashni istamaydi.
Ugalde o‘tgan mavsum RPLning eng yaxshi to‘purariga aylangan bo‘lsa-da, joriy mavsumda barcha musobaqalarda sakkizta o‘yinda hech qanday gol yoki assist qayd eta olmadi. Avvalroq "Spartak" Ugaldeni 25 million yevro evaziga sotishga tayyorligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Ushbu holat futbolchining kelajagi va transfer bozoridagi o‘rni haqida ko‘plab bahs-munozaralarga sabab bo‘lmoqda. Jamoalar va futbolchilar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Нападающий ЦСКА Спартак Угальде отказался от трансфера
Московский ЦСКА проявил интерес к коста-риканскому нападающему «Спартака» Манфреду Угальде. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По данным издания Sport-Express, в текущем трансферном окне «армейцы» рассматривали возможность подписания Угальде, поскольку у футболиста есть потенциал усилить атакующую линию. Однако он отказался от этого предложения, так как не хочет играть в других клубах российского чемпионата без участия в еврокубках.
Хотя Угальде стал лучшим бомбардиром РПЛ в прошлом сезоне, в текущем сезоне он не смог забить или отдать результативную передачу в восьми матчах во всех турнирах. Ранее сообщалось, что «Спартак» готов продать Угальде за 25 миллионов евро.
Эта ситуация вызывает множество споров о будущем футболиста и его месте на трансферном рынке. Переговоры между клубами и игроками продолжаются.