Genich Martinstsning Spartak uchun ahamiyatini aytdi
Mashhur futbol sharhlovchisi Konstantin Genich Rossiya chempionati 7-turida «Spartak» va «Sochi» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda «Spartak»ning qiyinchiliklarga duch kelishining sabablarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Spartak» o‘yinga tarkibni noto‘g‘ri tanlagan, chunki Ugalde va Livay Garsiya bir-biriga to‘sqinlik qilmoqda. Genichning fikricha, jamoa uchun Martinstning ahamiyati katta, u o‘yinga hajm, faollik va tezlik olib kiradi.
Ushbu o‘yinda «qizil-oq» jamoa 2:1 hisobida g‘alaba qozondi, g‘alaba penalti orqali oxirgi daqiqalarda qo‘lga kiritildi. Hozirda Dejan Stankovich boshchiligidagi «Spartak» jamoasi Rossiya Premyer Ligasida 11 ochko to‘plab, turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi.
Bu natija jamoaning mavsumdagi o‘yin samaradorligini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda yanada yaxshilanishga umid uyg‘otadi.

Генич рассказал о значении Мартинса для Спартака
Известный футбольный комментатор Константин Генич объяснил причины трудностей «Спартака» в матче 7-го тура чемпионата России против «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, «Спартак» неправильно подобрал состав на игру, так как Угальде и Ливай Гарсия мешают друг другу. По мнению Генича, значение Мартинста для команды велико, он приносит в игру объем, активность и скорость.
В этом матче «красно-белые» одержали победу со счетом 2:1, выигрыш был добыт на последних минутах с помощью пенальти. В настоящее время команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича набрала 11 очков и занимает шестое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Этот результат отражает эффективность игры команды в сезоне и вселяет надежду на улучшение в следующих матчах.