Zheludkov: Zenit jamoasida o‘yinda muammo bor
Sobiq futbolchi Yuri Zheludkov Rossiya chempionatining joriy mavsumida Sankt-Peterburg jamoasi «Zenit»ning o‘yinini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, «Zenit» joriy mavsumda turnir jadvalida o‘z o‘rnini yaxshilashga harakat qilmoqda, biroq jamoaning o‘yini hali ham muammoli. Ularning o‘yini CSKA, «Lokomotiv» yoki «Krasnodar» jamoalari bilan solishtirganda sust va sekin kechmoqda.
Raqiblar tezkor futbol o‘ynasa, «Zenit» esa ko‘proq to‘pni maydonda aylantirishga urg‘u beradi. Zheludkovning ta’kidlashicha, «Zenit» tezkor hujumlarni tashkil eta olmayapti va bu jamoaning asosiy kamchiligi hisoblanadi.
Rossiya premer-ligasining 7-turidan so‘ng Sergey Semak boshchiligidagi jamoa 12 ochko bilan turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi. Shu tariqa, «Zenit» mavsum davomida o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda, ammo raqobatchilarga nisbatan hali ham orqada qolmoqda.

Желудков: В команде Зенит есть проблемы в игре
Бывший футболист Юрий Желудков прокомментировал игру команды Санкт-Петербурга «Зенит» в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, «Зенит» в этом сезоне пытается улучшить своё положение в турнирной таблице, однако игра команды всё ещё проблематична. Их игра проходит медленно и вялo по сравнению с командами ЦСКА, «Локомотив» или «Краснодар».
Если соперники играют в быстрый футбол, то «Зенит» больше делает упор на владение мячом на поле. По словам Желудкова, «Зенит» не может организовать быстрые атаки, и это является основным недостатком команды.
После 7-го тура Российской Премьер-Лиги команда под руководством Сергея Семака занимает пятое место в турнирной таблице с 12 очками. Таким образом, «Зенит» стремится улучшить свою игру в течение сезона, но пока отстаёт от конкурентов.