Sobiq «Zenit» va CSKA jamoalarining sobiq futbolchisi Vladislav Radimov Rossiya Premer ligasida legionerlar soniga qo‘yiladigan cheklovlarning kuchaytirilishiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U qat’iy cheklovga qarshi ekanligini ta’kidladi va stadionga borib, rus futbolchilarining o‘yini ko‘rinishidan norozi ekanligini aytdi. Radimovning fikriga ko‘ra, hozirda rossiyalik futbolchilarning malakasi yetarli emas.
Kelajakda legionerlar soni 13 nafardan 10 nafarga kamaytirilishi kutilmoqda. Shu bilan birga, maydonda bir vaqtning o‘zida sakkiz o‘rniga beshta xorijlik futbolchi ishtirok etishi mumkin bo‘ladi.
Hozirda Rossiya chempionatida «Krasnodar» jamoasi yetakchilik qilmoqda va u yetti o‘yinda 16 ochko to‘plagan. Bu o‘zgarishlar mamlakat futbolining rivojlanishiga qanday ta’sir ko‘rsatishi haqidagi munozaralar davom etmoqda.
Radimovning so‘zlari futbolchilarning malakasini oshirish va mahalliy o‘yinchilarga ko‘proq imkoniyat yaratish zarurligini ko‘rsatadi. Shuningdek, cheklovlar jamoalarning tarkibini va o‘yinning sifati ustida ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi aytilmoqda.

Радимов раскритиковал лимит на новых легионеров
Бывший футболист команд «Зенит» и ЦСКА Владислав Радимов высказался по поводу ужесточения ограничений на количество легионеров в Российской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что выступает против строгих ограничений и отметил, что, посещая стадион, недоволен уровнем игры российских футболистов. По мнению Радимова, в настоящее время квалификация российских игроков недостаточна.
В будущем ожидается сокращение числа легионеров с 13 до 10 человек. При этом на поле одновременно смогут находиться не восемь, а пять иностранных футболистов.
В настоящее время в чемпионате России лидирует команда «Краснодар», которая набрала 16 очков в семи матчах. Обсуждения о том, как эти изменения повлияют на развитие футбола в стране, продолжаются.
Слова Радимова указывают на необходимость повышения квалификации игроков и создания большего количества возможностей для местных футболистов. Также отмечается, что ограничения могут повлиять на состав команд и качество игры.