Dinamo Paltsevning ketishini rasmiy tasdiqladi
Makhachkala “Dinamo” klubining prezidenti Gadzhi Gadzhiev markaziy himoyachi Valentin Paltsevning klubdan ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, klublar o‘rtasida va futbolchining shaxsiy shartlarida barcha tafsilotlar kelishib olingan. Valentin klubimizning yetakchi futbolchilaridan biri hisoblanadi.
Uning ketishi biz uchun katta yo‘qotishdir. Uni qo‘yib yuborishni istamaganmiz, ammo uni saqlab qolishning boshqa iloji bo‘lmadi, dedi klub matbuot xizmati Gadzhiev so‘zlarini keltirdi.
Prezidentning ta’kidlashicha, Paltsev chempionlik uchun kurashayotgan jamoaga o‘tmoqda. Valentin Paltsev 2024 yilda “Dinamo”ga qo‘shilgan.
U Dag‘iston poytaxti klubida 44 ta o‘yin o‘tkazib, bitta gol urdi va bitta golli uzatma berdi. Qayd etilishicha, himoyachining yangi jamoasi “Krasnodar” bo‘lishi mumkin.

Динамо официально подтвердило уход Пальцева
Президент махачкалинского клуба «Динамо» Гаджи Гаджиев высказался о переходе центрального защитника Валентина Пальцева из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, все детали были согласованы между клубами и по личным условиям футболиста. Валентин является одним из ведущих игроков нашей команды.
Его уход — большая потеря для нас. Мы не хотели отпускать его, но другого выхода сохранить его не было, — приводит слова Гаджиева пресс-служба клуба.
По словам президента, Пальцев переходит в команду, борющуюся за чемпионство. Валентин Пальцев присоединился к «Динамо» в 2024 году.
В клубе столицы Дагестана он провел 44 матча, забил один гол и отдал одну результативную передачу. Отмечается, что новой командой защитника может стать «Краснодар».