Sobiq rossiyalik futbolchi Vitaliy Dyakov Sankt-Peterburgdagi "Zenit" jamoasidagi legionerlar holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida aytishicha, jamoada o‘zlariga xos iste’dodli futbolchilar bor bo‘lishi mumkin, masalan, Kislyak, Glebov yoki Batrakov kabi. Biroq, ularning o‘yinlarini keng ko‘lamda kuzatish imkoniyati yo‘q, chunki jamoada asosan Pedro va Lusiano kabi futbolchilar maydonga tushadi.
Dyakovning so‘zlariga ko‘ra, boshqa iste’dodli futbolchilar mavsum davomida faqat bir necha o‘yinda ishtirok etadi. Shuningdek, jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak rahbarligida "Zenit" Rossiya chempionatida oxirgi o‘n yillik davr ichida eng yomon startni ko‘rsatdi.
Hozirgi paytda jamoa yetti tur yakuniga ko‘ra 12 ochko to‘plagan va turnir jadvalida beshinchi o‘rinda turibdi. So‘nggi ikki turda "Zenit" uy maydonida ikki g‘alaba qayd etdi.
Ular Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi va Nizhniy Novgorodning "Pari NN" jamoasiga 2:0 hisobida yutqazdi. Bu natijalar jamoaning mavsumdagi ko‘rsatkichlarini yaxshilashga yordam berdi.

Дьяков: В Зените новые таланты редко выходят на поле
Бывший российский футболист Виталий Дьяков высказался о положении легионеров в петербургском «Зените». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в команде могут быть талантливые игроки, такие как Кисляк, Глебов или Батраков. Однако у них нет возможности регулярно показывать свою игру, так как на поле в основном выходят такие футболисты, как Педро и Лусиано.
По словам Дьякова, другие талантливые игроки принимают участие в сезоне лишь в нескольких матчах. Также под руководством главного тренера Сергея Семака «Зенит» показал худший старт в чемпионате России за последние десять лет.
В настоящее время команда набрала 12 очков по итогам семи туров и занимает пятое место в турнирной таблице. В последних двух турах «Зенит» одержал две домашние победы.
Они разгромили махачкалинское «Динамо» со счётом 4:0 и обыграли нижегородский «Пари НН» со счётом 2:0. Эти результаты помогли команде улучшить показатели в сезоне.