Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy Manfred Ugaldening CSKA klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
OAV ma’lumotlariga ko‘ra, “armiyachilar” klubida kostarikalik futbolchini transfer qilish varianti ko‘rib chiqilgan, ammo o‘zi futbolchi boshqa rossiyalik klubga o‘tishga istak bildirmagan. Mostovoy fikricha, “Spartak” uchun yetakchi futbolchilaridan birini bevosita raqib klubga sotish ma’nosizdir.
Shuningdek, CSKA Ugalde uchun 20-25 million yevro sarflashga tayyor emas. U ta’kidlaganidek, “armiyachilar” arzon narxlarda yosh futbolchilarni topib, ularni rivojlantirishga ustunlik berishadi.
Ugalde o‘tgan mavsumda Rossiya chempionatining eng yaxshi to‘purariga aylangan va 17 ta gol urgan bo‘lsa-da, joriy mavsumda hali gol ura olmadi. Bu holat futbolchining kelajagi va transfer imkoniyatlari haqida qo‘shimcha bahslarga sabab bo‘lmoqda.
Umuman olganda, “Spartak” va CSKA o‘rtasidagi raqobat va transfer siyosati keyingi mavsumlarda ham diqqat markazida bo‘lishi kutilmoqda.

Мостовой усомнился в трансфере Угальде в ЦСКА
Бывший футболист сборной России Александр Мостовой высказался о возможном переходе Манфреда Угальде в клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным СМИ, в клубе «армейцев» рассматривался вариант трансфера коста-риканского футболиста, однако сам игрок не выразил желания переходить в другой российский клуб. По мнению Мостового, продавать одного из ведущих игроков «Спартака» напрямую сопернику бессмысленно.
Кроме того, ЦСКА не готов тратить на Угальде 20-25 миллионов евро. Как он отметил, «армейцы» предпочитают находить молодых футболистов по более низкой цене и развивать их.
Хотя Угальде в прошлом сезоне стал лучшим бомбардиром чемпионата России, забив 17 голов, в текущем сезоне он пока не смог отличиться. Эта ситуация вызывает дополнительные споры о будущем игрока и возможностях его трансфера.
В целом, соперничество и трансферная политика между «Спартаком» и ЦСКА ожидается в центре внимания и в следующих сезонах.