Simeone UEFA bilan penaltidagi nizoni tanqid qildi
Yaqinda UEFA delegatsiyasi sobiq hakam Karlos Velasko Karbalyoning rahbarligida “Atletiko” jamoasi joylashgan maskanni ziyorat qildi va jamoaga yangi qoida talqinlarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Suhbat davomida penaltini ijro etishda futbolchilarning ikki marta to‘pga tegishi masalasi ko‘tarildi. O‘tgan mavsumda “Atletiko” ushbu qoida tufayli zarar ko‘rgan edi, chunki VAR texnologiyasi 1/8 finaldagi Chempionlar Ligasi uchrashuvida “Real”ga qarshi o‘tkazilgan penaltilar seriyasida Xulian Alvaresning ikki marta to‘pga tegishini aniqlagan va bu gol hisobga olinmagan.
UEFA delegatsiyasi Madrid jamoasiga ikki marta to‘pga tegish holatlari bo‘yicha misollarni ko‘rsatdi, ammo aynan Alvaresning vaziyatini ko‘rsatmadi. “Atletiko” bosh murabbiyi Diego Simeone bu holat yuzasidan tushunmovchilikka duch keldi, chunki jamoa o‘zlari uchun eng muhim misol bo‘lgan vaziyatni ko‘rishni xohladi.
Simeone takroran nima uchun UEFA aynan shu holatni ko‘rsatmayotganini so‘radi, ammo Velasko Karbalyodan aniq javob ololmadi. Oxir-oqibat murabbiy o‘z ishlariga qaytish uchun o‘rnidan turib ketdi.
Bu haqda AS nashri xabar berdi. “Atletiko” jamoasi UEFAning jamoa uchun muhim bo‘lgan misolni e’tiborsiz qoldirganini odobsizlik deb hisoblaydi va bunday yondashuvni tanqid qiladi.

Симеоне раскритиковал спор с UEFA по пенальти
Недавно делегация UEFA во главе с бывшим арбитром Карлосом Веласко Карбальо посетила расположение команды «Атлетико» и объяснила команде новые толкования правил. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во время беседы был поднят вопрос о том, что игроки могут дважды касаться мяча при исполнении пенальти. В прошлом сезоне «Атлетико» пострадал из-за этого правила, поскольку технология VAR зафиксировала двойное касание мяча Хулианом Альваресом в серии пенальти 1/8 финала Лиги чемпионов против «Реала», и этот гол не был засчитан.
Делегация UEFA показала мадридской команде примеры случаев с двойным касанием мяча, но не продемонстрировала именно ситуацию с Альваресом. Главный тренер «Атлетико» Диего Симеоне столкнулся с непониманием, так как команда хотела увидеть пример, который был для них самым важным.
Симеоне неоднократно спрашивал, почему UEFA не показывает именно этот случай, но не получил четкого ответа от Веласко Карбальо. В итоге тренер встал и ушёл, чтобы вернуться к своим делам.
Об этом сообщает издание AS. Команда «Атлетико» считает невнимание UEFA к важному для команды примеру невежливостью и критикует такой подход.