Mbappe futbolchilarga ko‘proq dam olish kerak dedi
Fransiya terma jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe futboldagi qattiq jadval haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 60 ta o‘yindan iborat mavsumga tayyor ekanliklari haqida aniq gapira olmadi. Mbappe yuqori darajadagi futbolchilar orasida hech kim 60 ta o‘yinda doimiy ravishda eng yaxshi holatda bo‘lmaganini ta’kidladi.
Avvaliga u o‘yinlar ko‘p emas deb o‘ylagan, ammo hozir fikri o‘zgarganini aytdi. U, shuningdek, ko‘pchilikning biz ko‘p pul ishlaymiz va o‘ynashimiz kerak degan fikrini tushunishga harakat qilayotganini bildirdi.
Mbappening so‘zlariga ko‘ra, futbolchilarga ko‘proq dam olish va tiklanish uchun vaqt kerak. U bu fikrlarni matbuot anjumanida aytdi.
Shu jumladan, Fransiya terma jamoasi 5 sentabr, juma kuni Jahon chempionati – 2026 saralash bosqichida Ukraina terma jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yin muhim hisoblanadi va jamoa uchun katta ahamiyatga ega.
Futbolchilarning sog‘ligi va tiklanishi jamoaning muvaffaqiyati uchun muhim omil hisoblanadi. Shuning uchun ham dam olish va tiklanish jarayonlariga e’tibor qaratish lozim.
Kilian Mbappe futbolchilarning jismoniy holatini saqlash va ularni ortiqcha yuklamaslik tarafdori ekanligini bildirgan. Bu esa jamoaning uzoq muddatli muvaffaqiyati uchun muhimdir.

Мбаппе сказал, что футболистам нужно больше отдыхать
Нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе высказался о жестком графике в футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не смог точно сказать, готовы ли они к сезону из 60 матчей. Мбаппе подчеркнул, что среди футболистов высокого уровня никто не был постоянно в лучшей форме на протяжении 60 игр.
Сначала он думал, что игр не так много, но теперь его мнение изменилось. Он также отметил, что пытается понять мнение многих, что мы зарабатываем много денег и должны играть.
По словам Мбаппе, футболистам нужно больше времени для отдыха и восстановления. Эти слова он сказал на пресс-конференции.
В частности, сборная Франции в пятницу, 5 сентября, проведет матч против сборной Украины в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Эта игра считается важной и имеет большое значение для команды.
Здоровье и восстановление футболистов являются важным фактором успеха команды. Поэтому необходимо уделять внимание процессам отдыха и восстановления.
Килиан Мбаппе заявил, что выступает за сохранение физического состояния футболистов и недопущение их чрезмерных нагрузок. Это важно для долгосрочного успеха команды.