Daniel Levi 2001 yildan beri egallab kelgan "Tottenxem" futbol klubi raisligi lavozimidan iste’fo berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu haqda fikrlarini bildirdi. Levi shunday dedi: "Men rahbariyat va barcha xodimlar bilan birgalikda amalga oshirgan ishlarimdan nihoyatda faxrlanaman.
Biz ushbu klubni dunyoning eng kuchli jamoalaridan biriga aylantirdik. Bundan tashqari, biz katta jamoatchilikni shakllantirdik.
Menga bu sport turidagi eng buyuk insonlar bilan ishlash baxti nasib etdi. Men barcha muxlislarga o‘z minnatdorchiligimni bildirmoqchiman, ular meni uzoq yillar davomida qo‘llab-quvvatlashdi.
Yo‘l har doim oson bo‘lmagan bo‘lsa-da, biz katta yutuqlarga erishdik. Men bu klubni doimiy ravishda qo‘llab-quvvatlashni davom ettiraman." Levining so‘zlari "Tottenxem" klubining rasmiy saytida keltirilgan.

Даниэль Леви Тоттенхэм председателя подал в отставку
Дэниел Леви подал в отставку с поста председателя футбольного клуба "Тоттенхэм", который он занимал с 2001 года. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он выразил свои мысли по этому поводу. Леви сказал: "Я чрезвычайно горжусь работой, которую я выполнил вместе с руководством и всеми сотрудниками.
Мы превратили этот клуб в одну из сильнейших команд мира. Кроме того, мы сформировали большую общественность.
Мне посчастливилось работать с величайшими людьми в этом виде спорта. Я хочу выразить свою благодарность всем болельщикам, которые поддерживали меня на протяжении многих лет.
Хотя путь не всегда был легким, мы достигли больших успехов. Я продолжу постоянно поддерживать этот клуб." Слова Леви приведены на официальном сайте клуба "Тоттенхэм".