Bobo Balde maktabda g‘alati gaplari bilan yotqizildi
Sobiq Gvineya terma jamoasi va Shotlandiyaning "Seltik" klubida o‘ynagan Bobo Balde Marsel shahridagi maktablardan birining hududida qilgan gaplari sababli ruhshunoslik shifoxonasiga yotqizildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda La Provence portali xabar berdi. Voqea 2 sentabr kuni ertalab sodir bo‘ldi.
Ota-onalar farzandlarini maktab eshigigacha kuzatib borayotgan paytda, o‘rta yoshli, katta tana qurilishiga ega bo‘lgan bir erkak e’tiborni tortdi. U maktab o‘quvchisi ota-onasi emasdek ko‘rinib, darvoza oldida g‘alati so‘zlar aytib turardi.
Uning nega shu yerda turgani haqida so‘ralganda, deyarli ikki metr bo‘lgan bu erkak bezovta va g‘ayritabiiy holatda, tartibsiz, lekin xavotirli gaplar aytdi. U “oxirgi chiqadigan menman”, chunki “ba’zi ishlarni bajarishi kerak”ligini bildirdi.
Ushbu gaplarni eshitgan guvohlardan biri uni mashinasi bilan urib yubordi, so‘ngra yuziga zarba berdi va politsiya kelguncha yo‘qoldi. Politsiya bilan suhbatdan so‘ng, Balde shifokorlarga ko‘rikka yuborildi.
U o‘ziga zarba bergan kishiga nisbatan ariza yozdi va o‘zining harakati ota-onalarni haqiqatan ham tashvishga solganini tan oldi.

Бобо Балде был отправлен в школу из-за странных высказываний
Бывший игрок сборной Гвинеи и клуба "Селтик" из Шотландии Бобо Балде был госпитализирован в психиатрическую клинику из-за своих высказываний на территории одной из школ города Марсель. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает портал La Provence. Событие произошло утром 2 сентября.
Когда родители провожали своих детей до школьных ворот, внимание привлек мужчина средних лет с крупным телосложением. Он выглядел не как родитель школьника и говорил странные слова у ворот школы.
На вопрос, почему он здесь стоит, этот почти двухметровый мужчина в беспокойном и неестественном состоянии говорил бессвязные, но тревожные вещи. Он заявил, что "последний выйдет он", потому что "некоторые дела нужно выполнить".
Один из свидетелей, услышав эти слова, сбил его своей машиной, затем ударил по лицу и скрылся до приезда полиции. После разговора с полицией Балде был направлен на медицинское обследование.
Он подал заявление против человека, который нанес ему удар, и признал, что его поведение действительно вызвало беспокойство у родителей.