Osinkin Sochi jamoasini qiyinchiliklarga tayyorlamoqda
Sochi klubi bosh murabbiyi Igor Osinkin, yaqinda oldingi murabbiy Robert Morenoni almashtirganidan so‘ng, o‘zining ish faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning hozirgi holatini qiyin davr deb atadi va bu muammoni hal qilish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga tayyorligini ta’kidladi. Osinkin so‘zlariga ko‘ra, jamoa ko‘plab qiyinchiliklarga duch kelmoqda, ammo ular bularning barchasini yengib o‘tishga intilmoqda.
U ayni paytda jamoaning yetakchi vazifalarini belgilash uchun hali erta ekanligini, hozirgi muammolarni yengib olingach, yangi maqsadlar qo‘yilishini bildirdi. Hozirgi vaqtda Sochi jamoasi 7 o‘yinda faqat 1 ochko to‘plagan holda 16-o‘rinda bormoqda.
O‘tgan mavsumda Sochi jamoasi Pari Ligasi musobaqalarida ishtirok etib, playout o‘yinlarida g‘alaba qozonib, yuqori liga darajasiga ko‘tarilgan edi. Bu esa jamoaning yuqori maqsadlar sari intilishini ko‘rsatadi.

Осинкин готовит команду Сочи к трудностям
Главный тренер клуба «Сочи» Игорь Осинкин, недавно сменивший предыдущего тренера Роберта Морено, высказался о своей работе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал текущее состояние команды трудным периодом и подчеркнул, что готов использовать все возможности для решения этой проблемы. По словам Осинкина, команда сталкивается со многими трудностями, но стремится преодолеть их все.
Он также отметил, что пока рано ставить ведущие задачи для команды, новые цели будут поставлены после преодоления текущих проблем. В настоящее время команда «Сочи» занимает 16-е место, набрав всего 1 очко в 7 матчах.
В прошлом сезоне команда «Сочи» участвовала в соревнованиях Пари Лиги, выиграла плей-аут и поднялась в высший дивизион. Это демонстрирует стремление команды к высоким целям.