Rossiya va Iordaniya o‘yini birinchi bo‘limda 0:0
Payshanba kuni Moskva shahridagi Lukoyl Arena stadionida BetBoom do‘stlik uchrashuvi bo‘lib o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unda Rossiya va Iordaniya milliy jamoalari maydonga tushishdi. Birinchi bo‘lim yakuniga qadar hisob ochilmadi va o‘yin 0:0 hisobida davom etmoqda.
Eslatib o‘tamiz, 2025 yil kalendarida bu rossiyalik futbolchilar uchun beshinchi o‘yin hisoblanadi. Oldingi o‘yinlarda Karpin boshchiligidagi jamoa Grenada va Zambiyani har ikkisini 5:0 hisobida mag‘lub etdi, Belarusni 4:1 hisobida yengdi hamda Luzhniki stadionida Nigeriya terma jamoasi bilan 1:1 durang o‘ynadi.
Iordaniya terma jamoasi esa iyun oyida tarixiy natijaga erishib, birinchi marta Jahon chempionatiga yo‘l oldi. Ushbu do‘stlik uchrashuvi matnli translyatsiyasi saytimizda jonli tarzda olib borilmoqda.

Россия и Иордания игра в первом тайме 0:0
В четверг на стадионе ЛУКОЙЛ Арена в Москве проходит товарищеский матч BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче вышли на поле национальные сборные России и Иордании. До конца первого тайма счет не был открыт, игра продолжается при счете 0:0.
Напомним, что в календаре 2025 года это пятый матч для российских футболистов. В предыдущих играх команда под руководством Карпина победила Гренаду и Замбию с одинаковым счетом 5:0, обыграла Беларусь со счетом 4:1 и сыграла вничью 1:1 с национальной сборной Нигерии на стадионе Лужники.
Сборная Иордании в июне достигла исторического результата, впервые пробившись на чемпионат мира. Текстовая трансляция этого товарищеского матча ведется в прямом эфире на нашем сайте.