Holann so‘nggi sakkiz o‘yinda yetti gol urdi
Payshanba kuni Norvegiya terma jamoasi do‘stona uchrashuv doirasida Finlandiya terma jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yagona golni mezbonlar hujumchisi Erling Holann penalti zarbasi orqali amalga oshirdi. Shunday qilib, Holann so‘nggi sakkizta o‘yindan faqat birida gol ura olmadi.
Bu o‘yinda "Manchester Siti" jamoasi "Tottenxem"ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi va bu Angliya Premer Ligasi ikkinchi turiga to‘g‘ri keladi. Boshqa uchrashuvlarda norvegiyalik futbolchi maydonga tushgan har bir o‘yinda kamida bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Norvegiya terma jamoasi Jahon chempionati saralash bosqichining I guruhida yetakchilik qilmoqda. 10 sentabr kuni shimoliy jamoa Moldova terma jamoasini qabul qiladi.
Ushbu uchrashuv muhim hisoblanadi va norvegiyalik futbolchilar g‘alabaga intiladi. Saralash bosqichida Norvegiya jamoasi o‘z o‘rnini mustahkamlashga harakat qilmoqda.

Холланд забил семь голов в последних восьми матчах
В четверг сборная Норвегии в товарищеском матче обыграла сборную Финляндии со счётом 1:0. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Единственный гол забил нападающий хозяев Эрлинг Холланд с пенальти. Таким образом, Холланд не смог забить только в одном из последних восьми матчей.
В этом матче команда "Манчестер Сити" проиграла "Тоттенхэму" со счётом 0:2, что соответствует второму туру Английской Премьер-лиги. В других матчах норвежский футболист забивал как минимум один гол в каждом матче, в котором выходил на поле.
Сборная Норвегии лидирует в группе I отборочного этапа чемпионата мира. 10 сентября северная команда примет сборную Молдовы.
Этот матч считается важным, и норвежские футболисты стремятся к победе. На отборочном этапе команда Норвегии пытается укрепить свои позиции.