Krasnodar Paltsev bilan shartnoma imzoladi
Rossiya chempioni hisoblangan Krasnodar futbol klubi Makhachkala shahrining Dinamo jamoasi himoyachisi Valentin Paltsev bilan shartnoma imzolaganini rasman e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Paltsev keyingi yil yanvargacha ijarada bo‘ladi, undan so‘ng esa uning transferi doimiy xarid qilinadi.
Himoyachining yangi shartnomasi 2030 yil yozigacha mo‘ljallangan. U klubda 17-raqamli futbolkada o‘ynaydi.
Valentin Paltsev Nizhniy Novgorod futbol maktabida tarbiyalangan. U to‘rt yil ichida muxlislar ligasidan boshlab Rossiya Premer-ligasigacha bo‘lgan yo‘lni bosib o‘tgan.
O‘tgan mavsumda u Kamaz jamoasidan Makhachkala Dinamosiga o‘tgan. 2024 yilda esa u Rossiya terma jamoasida debyut qilgan.
Transfermarkt portali 24 yoshli futbolchining transfer qiymatini 32 million yevroga baholagan. Bu kelishuv Krasnodar jamoasining himoya chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.

Краснодар подписал контракт с Пальцевым
Футбольный клуб Краснодар, являющийся чемпионом России, официально объявил о подписании контракта с защитником команды Динамо из Махачкалы Валентином Пальцевым. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный сайт клуба. Пальцев будет находиться в аренде до января следующего года, после чего его трансфер станет постоянным.
Новый контракт защитника рассчитан до лета 2030 года. Он будет играть в клубе под 17-м номером.
Валентин Пальцев воспитан в футбольной школе Нижнего Новгорода. За четыре года он прошёл путь от лиги болельщиков до Российской Премьер-лиги.
В прошлом сезоне он перешёл из команды Камаз в Динамо Махачкалы. В 2024 году он дебютировал в сборной России.
Портал Transfermarkt оценил трансферную стоимость 24-летнего футболиста в 32 миллиона евро. Эта сделка является важным шагом для укрепления оборонительной линии команды Краснодара.