Litva terma jamoasi oxirgi daqiqada durang o‘ynadi
Jahon chempionati saralash bosqichining beshinchi turida Litva va Malta terma jamoalari birinchi g‘alabani qo‘lga kiritish uchun teng kurash olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin qattiq kechdi, ko‘plab ogohlantirish kartochkalari berildi, ammo gollar soni kam bo‘ldi. Faqat 83-daqiqada Aleksander Satariano hisobni ochdi – 0:1.
O‘yinning oxirgi daqiqalarida Jeyk Atsopardi maydondan haydaldi. Qo‘shimcha vaqtning yettinchi daqiqasida Gvidas Gvineytis penaltidan hisobni tenglashtirdi – 1:1.
O‘yinning oxirida Edgaras Utkus ham maydondan haydaldi. Malta jamoasi oxirgi o‘rindan chiqib ketolmay, jadvalda pastki pog‘onada qolmoqda.
Ushbu o‘yin natijasi saralash guruhidagi vaziyatni o‘zgartirmadi. Litva va Malta jamoalari o‘rtasidagi bahs teng va qiziqarli kechdi, ammo hech kim g‘alaba qozona olmadi.

Сборная Литвы сыграла вничью в последние минуты
В пятом туре отборочного этапа чемпионата мира сборные Литвы и Мальты боролись за первую победу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра была напряжённой, было много жёлтых карточек, но голов было мало. Только на 83-й минуте Александр Сатариано открыл счёт – 0:1.
В последние минуты матча Джейк Атсопарди был удалён с поля. На седьмой минуте дополнительного времени Гвидас Гвинейтис с пенальти сравнял счёт – 1:1.
В конце игры Эдгарас Уткус также был удалён с поля. Сборная Мальты не смогла покинуть последнее место и остаётся на нижних позициях в таблице.
Этот результат не изменил ситуацию в группе отбора. Матч между сборными Литвы и Мальты прошёл в равной и интересной борьбе, но никто не смог одержать победу.