Gazizov Paltsev transferidan mamnunligini bildirdi
Shamil Gazizov, Makhachkala shahridagi «Dinamo» jamoasining bosh direktori, himoyachi Valentin Paltsevning jamoani tark etishi munosabati bilan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, futbolchi ijara asosida «Krasnodar» klubiga o‘tgan va keyinchalik sotib olish huquqi bilan shartnoma tuzilgan. Gazizovning so‘zlariga ko‘ra, u Valentinni o‘yindagi faoliyati uchun minnatdorchilik bildirdi va uning kelajakda ham rivojlanishiga ishonch bildirgan.
Himoyachining ketishi aniq bo‘lganda uni quchoqlab, rahmat aytganini ta’kidladi. Bu o‘zaro kelishuv jamoa uchun foydali bo‘lganini qayd etdi.
Paltsev «Dinamo» safida bir yil davomida 44 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi, bitta golli uzatma amalga oshirdi hamda sakkiz marta ogohlantirildi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu transfer uchun jamoa 32 million yevro miqdorida mablag‘ oladi.

Газизов выразил удовлетворение от трансфера Пальцева
Шамиль Газизов, генеральный директор клуба «Динамо» из Махачкалы, высказался по поводу ухода защитника Валентина Пальцева из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что футболист перешёл в клуб «Краснодар» на правах аренды с последующим правом выкупа. По словам Газизова, он поблагодарил Валентина за его вклад в игру и выразил уверенность в его дальнейшем развитии.
Он отметил, что, когда уход защитника стал очевиден, обнял его и поблагодарил. Было подчеркнуто, что это взаимное соглашение оказалось выгодным для команды.
Пальцев провёл за «Динамо» один год, сыграв 44 матча, забил один гол, сделал одну результативную передачу и получил восемь предупреждений. По данным Transfermarkt, команда получит за этот трансфер 32 миллиона евро.