Karpin Rossiya va Iordaniya o‘yinini tahlil qildi
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin Iordaniya terma jamoasi bilan BetBoom o‘yinining natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tgan uchrashuv durang bilan yakunlandi, hisob 0:0 bo‘ldi. Karpinning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda maydonga va o‘yinning tezligiga moslashish qiyin bo‘ldi.
Ko‘p to‘p yo‘qotishlar bo‘ldi va raqibning hujumlari asosan ularning xatolaridan so‘ng yuzaga keldi. Batrakov, Krugovoy, Silyanov va Glebov maydonga tushgandan keyin jamoaning tezligi oshdi.
To‘p tezroq harakatlana boshladi va qarorlar qabul qilish jarayoni ham tezlashdi, dedi murabbiy Match TV telekanalida. U shuningdek, jamoa birinchi bo‘limda raqibdan yuqori intensivlik kutmaganini ta’kidladi.
Rossiya terma jamoasi navbatdagi o‘yinini 7-sentabr kuni Qatarda o‘tkazadi. BetBoom o‘yini mahalliy vaqt bilan soat 18:15 da boshlanadi.

Карпин проанализировал матч Россия — Иордания
Главный тренер сборной России Валерий Карпин высказался о результате матча с командой Иордании в рамках BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча, прошедшая на стадионе ЛУКОЙЛ Арена, завершилась вничью со счетом 0:0. По словам Карпина, в первом тайме было сложно адаптироваться к полю и темпу игры.
Произошло много потерь мяча, а атаки соперника в основном возникали после их ошибок. После выхода на поле Батракова, Кругового, Силлянова и Глебова скорость команды увеличилась.
Мяч начал двигаться быстрее, и процесс принятия решений также ускорился, — сказал тренер в эфире телеканала Матч ТВ. Он также отметил, что команда не ожидала от соперника высокой интенсивности в первом тайме.
Следующий матч сборная России проведет 7 сентября в Катаре. Игра BetBoom начнется в 18:15 по местному времени.