Sobiq SSSR terma jamoasi va poytaxtdagi CSKA jamoasi sobiq himoyachisi Vladimir Ponomaryov Rossiya va Iordaniya o‘rtasidagi BetBoom do‘stlik uchrashuvi yakunlari bo‘yicha fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 0:0 hisobida durang bilan tugadi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi terma jamoa va futbolchilar darajasi juda past.
Ular na to‘g‘ri pas bera oladi, na yuqori mahoratga ega. O‘yinchilar sekin va samarasiz harakat qilmoqda.
U futbolchilarni yanada jonli va tezkor o‘ynashga chaqirdi. Keyingi o‘yin 7 sentabrda bo‘lib o‘tadi, unda Rossiya terma jamoasi Qatar bilan maydonga tushadi.
Qatar FIFA reytingida 53-o‘rinda turadi. So‘nggi to‘rtta o‘yinda ikki jamoa o‘rtasida ikki durang, har bir jamoaning bittadan g‘alabasi qayd etilgan.

Ponomaryov раскритиковал сборную России
Бывший защитник сборной СССР и московского ЦСКА Владимир Пономарёв высказался по итогам товарищеского матча BetBoom между Россией и Иорданией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра завершилась вничью со счётом 0:0. По словам Пономарёва, уровень нынешней сборной и игроков очень низкий.
Они не могут ни правильно пасовать, ни обладают высоким мастерством. Игроки действуют медленно и неэффективно.
Он призвал футболистов играть более живо и быстро. Следующий матч состоится 7 сентября, в котором сборная России выйдет на поле против Катара.
Катар занимает 53-е место в рейтинге ФИФА. В последних четырёх матчах между этими командами было зафиксировано две ничьи и по одной победе каждой из команд.