Rodri va Karvaxal bir yildan keyin maydonda
Manchester Siti jamoasining yarim himoyachisi Rodri hamda Madridning Real klubidan o‘ng qanot himoyachisi Daniyel Karvaxal uzoq vaqt ichida birinchi marta Ispaniya terma jamoasi safida maydonga tushishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugungi kunda bo‘lib o‘tgan 2026 yilgi Jahon chempionati saralash o‘yinida ular 62-daqiqada maydonga tushib, Marten Subimendi va Pedro Porroning o‘rnini egalladi. Rodri va Karvaxal uchun bu “qizil ilonlar” jamoasi safida so‘nggi marta 2024 yil 8 sentyabrda o‘tkazilgan Millatlar ligasi doirasidagi Shveytsariya bilan o‘yindan keyingi birinchi chiqish bo‘ldi.
O‘sha o‘yinda Ispaniya 4:1 hisobida g‘alaba qozongan edi. Bugungi o‘yinda Rodri va Karvaxal maydonga tushgan paytda Luis de la Fuente boshchiligidagi jamoa hisobda 3:0 ustunlikka ega edi.

Родри и Карвахаль на поле спустя год
Полузащитник команды Манчестер Сити Родри и правый защитник мадридского Реала Даниэль Карвахаль впервые за долгое время вышли на поле в составе сборной Испании. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В сегодняшнем отборочном матче чемпионата мира 2026 года они вышли на поле на 62-й минуте, заменив Мартина Субименди и Педро Порро. Для Родри и Карвахаля это был первый выход в составе «красной фурии» после матча Лиги наций против Швейцарии 8 сентября 2024 года.
В том матче Испания одержала победу со счётом 4:1. В сегодняшней игре, когда Родри и Карвахаль вышли на поле, команда под руководством Луиса де ла Фуэнте вела в счёте 3:0.