Belgiya terma jamoasi Lixtenshteynni 6:0 mag‘lub etdi
Jahon chempionati saralash o‘yinida Belgiya terma jamoasi Lixtenshteyn jamoasini ancha osonlik bilan mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning dastlabki daqiqalarida Maksim de Keyper jarima zarbasidan chap burchakka kuchli zarba berdi, darvozabon bu zarbani qo‘lga oldi. Malik Fofana to‘pni birinchi bo‘lib oldi va darvozabon hududining markaziga uzatma berdi, ammo Loy Openda to‘pga moslasholmay, darvozaga zarba bera olmadi.
De Keyper jarima maydonchasining chap burchagidan markazga siljib, uzoq burchakka zarba berdi, ammo to‘p darvoza ustuniga tegib o‘tib ketdi. 29-daqiqada Toma Menye o‘ng qanotdan markazga uzatma berdi, de Keyper esa bosh bilan to‘pni o‘ng burchakka yo‘naltirdi va hisob 0:1 bo‘ldi.
Jeremi Doku chap qanotdan jarima maydonchasiga kirib, Kevin de Bryun bilan yaxshi uzatma almashdi va markazga pas berdi. Fofana yaqin masofadan zarba berdi, ammo to‘p darvoza ustuniga tegmadi.
Artur Teate uzoqdan o‘ng burchakka zarba berdi, to‘p darvoza ustuniga tegib, tashqariga chiqdi. 46-daqiqada Yuri Tilemans chap qanotdan to‘pni olib, jarima maydonchasidan tashqaridan o‘ng ustunga kuchli zarba berdi va hisobni 0:2 ga yetkazdi.
62-daqiqada burchak zarbasidan keyin de Keyper uzoq burchakka uzatma berdi, Teate bosh bilan yaqin burchakka zarba berdi - 0:3. Darhol Hans Vanaken de Bryun uchun uzatma berdi, u uzoq burchakka zarba yo‘naltirdi va hisob 0:4 ga chiqdi.
Tilemans penalti zarbasini chap ustunga yo‘naltirdi, darvozabon to‘p yo‘nalishini taxmin qildi, ammo to‘p darvozaga kirdi - 0:5. Fofana esa jarima maydonchasiga kirib, Aleksis Salemakers bilan uzatma almashdi va uzoq burchakka zarba berdi - 0:6.
Belgiya terma jamoasi 3 ta o‘yinda 7 ochko bilan jadvalda uchinchi o‘rinda bormoqda. Lixtenshteyn esa barcha uchrashuvlarda mag‘lub bo‘lmoqda.
Ushbu o‘yinda Belgiya jamoasi aniq ustunlik ko‘rsatdi va raqibga imkoniyat qoldirmadi. O‘yinning yakuniy hisobnomasi Lixtenshteyn 0:6 Belgiya ko‘rinishida qayd etildi.
Belgiya jamoasi o‘zining kuchli o‘yinini namoyish qilib, keyingi bosqichlarga yaxshi imkoniyat yaratmoqda.

Сборная Бельгии разгромила Лихтенштейн со счётом 6:0
В отборочном матче чемпионата мира сборная Бельгии с лёгкостью обыграла команду Лихтенштейна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первые минуты игры Максим де Кейпер мощно пробил со штрафного в левый угол, вратарь поймал этот удар. Малик Фофана первым добрался до мяча и сделал передачу в центр вратарской, но Лой Опенда не смог подстроиться под мяч и не попал по воротам.
Де Кейпер сместился с левого угла штрафной в центр и пробил в дальний угол, но мяч коснулся штанги и вышел за пределы поля. На 29-й минуте Тома Менье сделал передачу с правого фланга в центр, де Кейпер головой направил мяч в правый угол, и счёт стал 0:1.
Жереми Доку вошёл в штрафную с левого фланга, хорошо обменялся передачами с Кевином де Брюйне и сделал пас в центр. Фофана пробил с близкого расстояния, но мяч не коснулся штанги.
Артур Теате пробил издали в правый угол, мяч коснулся штанги и вышел за пределы поля. На 46-й минуте Юри Тилеманс забрал мяч с левого фланга и снаружи штрафной мощно пробил в правую стойку, увеличив счёт до 0:2.
На 62-й минуте после углового де Кейпер сделал передачу в дальний угол, Теате головой пробил в ближний угол — 0:3. Сразу же Ханс Ванакен отдал пас де Брюйне, который направил мяч в дальний угол, и счёт стал 0:4.
Тилеманс пробил пенальти в левую стойку, вратарь угадал направление, но мяч всё равно оказался в воротах — 0:5. Фофана вошёл в штрафную, обменялся передачами с Алексисом Салемакерсом и пробил в дальний угол — 0:6.
Сборная Бельгии занимает третье место в таблице с 7 очками после 3 матчей. Лихтенштейн же проигрывает во всех встречах.
В этой игре команда Бельгии продемонстрировала явное преимущество и не оставила сопернику шансов. Итоговый счёт матча зафиксирован как Лихтенштейн 0:6 Бельгия.