Krugovoy Glebov va Kislyakni kelajak yulduzi deb atadi
Poytaxtdagi CSKA jamoasi futbolchisi Danil Krugovoy o‘zining jamoadoshi Kirill Glebovning Rossiya terma jamoasi va Iordaniya o‘rtasidagi do‘stlik o‘yinidagi harakatlarini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 0:0 hisobida yakunlandi. Krugovoyning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinda imkoniyatlar bo‘lgan, ammo afsuski, gol urilmadi.
Ba’zi vaziyatlarda tezlikka berilganlik, ba’zilarida esa sovuqqonlik yetishmasligi sabab natija o‘z foydasiga hal bo‘lmadi. Kirill Glebov aqli yetuk, to‘g‘ri fikrlaydigan futbolchi sifatida ta’riflandi.
U va jamoadoshi Kislyak Rossiya terma jamoasining kelajagi ekanligi ta’kidlandi. Rossiya terma jamoasi so‘nggi uch yil ichida birinchi bor gol ura olmadi.
Keyingi o‘yin 7 sentyabr kuni safarda bo‘lib o‘tadi va unda Rossiya jamoasi Qatar terma jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa uchun muhim bahs hisoblanadi.

Круговой назвал Глебова и Кисляка звездами будущего
Футболист команды ЦСКА из столицы Данил Круговой высоко оценил действия своего одноклубника Кирилла Глебова в товарищеском матче между сборными России и Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 0:0. По словам Кругового, в игре были моменты, но, к сожалению, голы не были забиты.
В некоторых ситуациях из-за излишней скорости, а в других — из-за недостатка хладнокровия результат не был решён в их пользу. Кирилл Глебов был охарактеризован как зрелый и правильно мыслящий футболист.
Он и его одноклубник Кисляк были названы будущим сборной России. Сборная России впервые за последние три года не смогла забить гол.
Следующий матч состоится 7 сентября на выезде, где сборная России сыграет против сборной Катара. Эта игра является важным испытанием для команды под руководством Валерия Карпина.