Mostovoy: Iordaniya bilan durang hech narsani anglatmaydi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy 4 sentyabr kuni Moskva shahrida o‘tkazilgan Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasidagi BetBoom o‘yini yakunlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘yinda ikkala jamoa ham 90 daqiqa davomida gol ura olmadi va o‘yin 0:0 hisobida durang bilan yakunlandi. Mostovoyning ta’kidlashicha, Iordaniya bilan olingan durang hech narsani anglatmaydi, chunki jamoa xalqaro musobaqalarda ishtirok etmayotganidan so‘ng bunday natijalar ahamiyatsiz hisoblanadi.
Shuningdek, u murabbiy Valeriy Karpinning ish faoliyatini tanqid qildi va uning bir nechta vazifalarni bir vaqtning o‘zida bajarishi maqbul emasligini ta’kidladi. Ekspert fikricha, Iordaniya terma jamoasi Rossiya futbolchilari darajasiga mos keladi.
Eslatib o‘tamiz, 2022 yil fevralidan boshlab Rossiya terma jamoasi va mahalliy klublar FIFA hamda UEFA tomonidan tashkil etiladigan xalqaro musobaqalardan chetlashtirilgan. Bu cheklovlar hozirgacha davom etmoqda.

Мостовой: Ничья с Иорданией ничего не значит
Бывший футболист сборной России Александр Мостовой высказался о результатах матча BetBoom между сборными России и Иордании, который состоялся 4 сентября в Москве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в матче обе команды не смогли забить гол за 90 минут, и игра завершилась вничью со счётом 0:0. Мостовой подчеркнул, что ничья с Иорданией ничего не значит, поскольку после того, как команда перестала участвовать в международных соревнованиях, такие результаты считаются неважными.
Кроме того, он раскритиковал работу тренера Валерия Карпина и отметил, что выполнять несколько задач одновременно не является оптимальным. По мнению эксперта, сборная Иордании соответствует уровню российских футболистов.
Напомним, что с февраля 2022 года сборная России и местные клубы были отстранены от международных соревнований, организуемых FIFA и UEFA. Эти ограничения продолжаются до сих пор.