Nagelsmann Germaniya mag‘lubiyat sababini aytdi
Germaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Yulian Nagelsmann Slovakiya terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin futbolchilarning harakatlarini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin Jahon chempionati 2026 yil saralash bosqichining birinchi turi doirasida Bratislava shahrida bo‘lib o‘tdi va kutilmagan natija bilan mezbonlar g‘alaba qozondi. David Gantsko va David Strelets 42- va 55-daqiqalarda gol urishdi, mehmonlar esa bu gollarga javob bera olmadilar.
Nagelsmann so‘zlariga ko‘ra, jarohat olgan ikki-uch futbolchini hisobga olmaganda, hozirgi tarkib eng kuchli hisoblanadi. Ammo u maydonda faqat kuchli bo‘lish yetarli emasligini ta’kidladi.
Murabbiyning fikricha, maydonlardagi g‘ayrat va iroda muhim omil hisoblanadi. U «Veen Visbaden» jamoasining yaqinda «Bavariya»ga qarshi o‘yinda durang o‘ynashiga misol keltirdi va bu natija jamoaning kuchidan emas, balki ularning munosabatidan kelib chiqqanini aytdi.
Germaniya terma jamoasi 7 sentyabr kuni o‘z maydonida Shimoliy Irlandiya jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazib, mag‘lubiyat uchun o‘zini oqlash imkoniyatiga ega bo‘ladi.

Нагельсманн назвал причину поражения Германии
Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн раскритиковал действия футболистов после матча со сборной Словакии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч прошёл в рамках первого тура отборочного этапа чемпионата мира 2026 года в городе Братислава и завершился неожиданной победой хозяев. Давид Ганцко и Давид Стрелец забили голы на 42-й и 55-й минутах, гости не смогли ответить на эти голы.
По словам Нагельсмана, за исключением двух-трёх травмированных футболистов, нынешний состав считается самым сильным. Однако он подчеркнул, что быть сильным на поле недостаточно.
По мнению тренера, важным фактором являются старание и воля на поле. Он привёл в пример недавнюю ничью команды «Вин Висбаден» в матче с «Баварией» и отметил, что этот результат был обусловлен не силой команды, а их отношением.
Сборная Германии 7 сентября проведёт матч на своём поле против сборной Северной Ирландии и получит возможность реабилитироваться за поражение.