Barcelona jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal Ispaniya terma jamoasi safida Bolgariya bilan o‘tkazilgan o‘yinda maydonni vaqtidan oldin tark etishga majbur bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniya terma jamoasi safarda bo‘lib o‘tgan o‘yinda 3:0 hisobida ishonchli g‘alabaga erishdi. Barcha gollar birinchi bo‘limda urildi va 18 yoshli futbolchi samarali uzatma amalga oshirdi.
O‘yinning 79-daqiqasida Ispaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Luis de la Fuente Yamalni almashtirdi. Cadena SER nashrining xabar berishicha, yosh futbolchi orqa sohasidagi noqulaylik tufayli o‘yinni yakunigacha o‘ynay olmadi.
Keyingi o‘yin 7 sentyabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yinda Ispaniya jamoasi jahon chempionati-2026 saralash bosqichining ikkinchi turida Turkiya terma jamoasi bilan maydonga tushadi.

Ламин Ямал получил травму в сборной Испании
Фланговый защитник команды «Барселона» Ламин Ямал был вынужден покинуть поле досрочно в матче сборной Испании против Болгарии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сборная Испании одержала уверенную победу со счётом 3:0 в гостевом матче. Все голы были забиты в первом тайме, а 18-летний футболист сделал результативную передачу.
На 79-й минуте главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте заменил Ямала. По информации издания Cadena SER, молодой футболист не смог доиграть матч из-за дискомфорта в спине.
Следующий матч состоится в воскресенье, 7 сентября. В этой игре сборная Испании во втором туре отборочного этапа чемпионата мира 2026 года встретится с командой Турции.