Villian Braziliyada Gremio klubiga qo‘shiladi
Braziliyalik yarim himoyachi Villian o‘z vatani Braziliyaga qaytishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda The Athletic nashri xabar bermoqda. Manbalarning ma’lumotiga ko‘ra, 37 yoshli futbolchi «Gremio» klubi bilan bir yillik shartnoma imzolash arafasida turibdi.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Villian Angliyaning «Fulhem» klubida o‘ynadi. U Angliya chempionatida 12 ta o‘yin o‘tkazgan bo‘lsa-da, gol yoki assist bilan ajralib chiqa olmadi.
Hozirda futbolchi erkin agent hisoblanadi. Oldinroq Villian «Chelsi» va «Arsenal» kabi yirik jamoalarda faoliyat yuritgan.
2013-2014 yilgi mavsumda esa u Rossiyaning Makhachkala shahridagi «Anji» klubida to‘p surgan. Uning tajribasi va o‘yindagi ko‘rsatkichlari Braziliya klubida ham muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Villian присоединяется к клубу Гремио в Бразилии
Бразильский полузащитник Виллиан планирует вернуться на родину, в Бразилию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание The Athletic. По информации источников, 37-летний футболист находится на пороге подписания однолетнего контракта с клубом «Гремио».
Во второй половине прошлого сезона Виллиан выступал за английский клуб «Фулхэм». Несмотря на то, что он провёл 12 матчей в чемпионате Англии, ему не удалось отличиться голами или результативными передачами.
В настоящее время футболист является свободным агентом. Ранее Виллиан играл в таких крупных клубах, как «Челси» и «Арсенал».
В сезоне 2013-2014 годов он выступал за российский клуб «Анжи» из Махачкалы. Его опыт и игровые показатели ожидается, что сыграют важную роль и в бразильском клубе.