Shvaynshtayger Germaniyaning mag‘lubiyatini tahlil qildi
Germaniya terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichining birinchi turida Slovakiya jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur nemis sobiq futbolchisi Bastian Shvaynshtayger ushbu mag‘lubiyat haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Slovakiyalik futbolchilar uy maydonida kutilmagan g‘alabani 42-daqiqada David Gantsko va 55-daqiqada David Streletsning gollari evaziga qo‘lga kiritishdi.
O‘yindan so‘ng Germaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Yulian Nagelsman mag‘lubiyat sababini jamoaning ruhiy holatidagi muammolarga bog‘ladi. Shvaynshtayger Germaniya sharafini himoya qilgan 121 o‘yini davomida hech qachon ruhiy muammolarga duch kelmaganini ta’kidladi.
U terma jamoa libosini kiyib, madhiyani eshitganda maydonda to‘liq kuch bilan harakat qilish zarurligini aytdi. Bu nafaqat do‘stlik uchrashuvlari, balki Jahon chempionati finali uchun ham muhim ekanligini ta’kidladi.
Germaniya terma jamoasi 7 sentyabr kuni o‘z maydonida Shimoliy Irlandiya terma jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin jamoaning keyingi bosqichga chiqish imkoniyatini mustahkamlash uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Terma jamoa muxlislari va mutaxassislari jamoaning ruhiy holatini yaxshilab, kelgusi o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rishini kutmoqda.

Швайнштайгер проанализировал поражение Германии
Сборная Германии проиграла команде Словакии со счётом 0:2 в первом туре отборочного этапа чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный бывший немецкий футболист Бастиан Швайнштайгер высказал своё мнение по поводу этого поражения. Словацкие футболисты на домашнем поле одержали неожиданную победу благодаря голам Давида Ганцко на 42-й минуте и Давида Стрелец на 55-й минуте.
После матча главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн связал причину поражения с проблемами в психологическом состоянии команды. Швайнштайгер подчеркнул, что за 121 матч, проведённый в составе сборной Германии, он никогда не сталкивался с психологическими проблемами.
Он отметил, что, надевая форму сборной и слушая гимн, необходимо выкладываться на поле на полную мощность. Это важно не только для товарищеских матчей, но и для финала чемпионата мира.
7 сентября сборная Германии примет на своём поле команду Северной Ирландии. Эта игра будет иметь важное значение для укрепления шансов команды на выход в следующий этап.
Болельщики и специалисты сборной ожидают, что команда улучшит своё психологическое состояние и подготовится к предстоящим матчам.