Luis de la Fuente Ispaniya o‘yinini baholadi
Ispaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Luis de la Fuente Bolgariya jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdagi g‘alaba (3:0) haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Jahon chempionati—2026 saralash bosqichining birinchi turida bo‘lib o‘tdi. Ispaniya terma jamoasi gollarni Mikel Oyarzabal, Mark Kukurelya va Mikel Merino 5-, 30- va 38-daqiqalarda kiritishdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin murakkab kechdi, ammo birinchi bo‘lim yaxshi o‘tgan. Jamoa kerakli natijani ta’minlash uchun yetarlicha harakat qildi.
Omadga qarshi, barcha futbolchilar sog‘lom va hech kim jarohat olmadi. Luis de la Fuente keyingi o‘yin Turkiya jamoasiga qarshi o‘tkazilishini aytdi va bu o‘yinning yanada qiyin kechishini kutmoqda.
U jamoaning o‘z ustida ishlashda davom etishi zarurligini ta’kidladi. Turkiya va Ispaniya jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 7-sentabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Luis de la Fuente оценил игру Испании
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте поделился впечатлениями о победе (3:0) в матче против сборной Болгарии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошёл в первом туре отборочного этапа чемпионата мира 2026 года. Голы за сборную Испании забили Микель Оярсабаль, Марк Кукурелья и Микель Мерино на 5-й, 30-й и 38-й минутах соответственно.
По словам тренера, игра была сложной, но первый тайм прошёл хорошо. Команда приложила достаточно усилий, чтобы обеспечить нужный результат.
К счастью, все футболисты здоровы и никто не получил травм. Луис де ла Фуэнте отметил, что следующий матч будет против сборной Турции, и ожидает, что игра будет ещё более сложной.
Он подчеркнул необходимость продолжать работу над командой. Матч между сборными Турции и Испании состоится 7 сентября, в воскресенье.